Uwaga – 8. Targi CSR odbędą się 5-9 października 2020 r. w formule ONLINE Więcej informacji »


Jak aktywnie uczestniczyć w 8. Targach CSR online?

  • zwiedzaj stoiska na platformie WebEXPO (link do platformy EXPO dostępny będzie na stronie targów w dniach 5-9 października br.)

  • oglądaj część konferencyjną ze studia online (relacja z wydarzenia będzie prowadzona jednocześnie na stronie odpowiedzialnybiznes.pl, profilu Facebook, kanale YouTube)

  • poznawaj uczestników Targów CSR (codziennie od 5 do 9 października o stałej godzinie zaprosimy uczestników Targów do sesji networkingowych na platformie REMO; link do platformy zostanie udostępniony bliżej terminu wydarzenia)

  • bądź na bieżąco – zapisz się na Newsletter Targów CSR

Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej ‚CREO’

CREO jest organizacją pozarządową z ponad 15 letnim doświadczeniem. Misją Fundacji jest rozwijanie społeczeństwa obywatelskiego i propagowanie idei wolontariatu. W społeczne działania angażuje wszystkie grupy wiekowe: począwszy od dzieci i młodzieży, poprzez studentów, osoby dorosłe, aż po seniorów. Prowadzi działania wspierające zarówno wolontariat szkolny i akademicki, ale również wolontariat pracowniczy i senioralny. Celem działalności jest inspirowanie do wspólnych działań społecznych i innowacyjnego podejścia do rozwijania idei wolontariatu.

Planowane działania na stoisku

Prezentacją programów:

  • Wolontariat szkolny. Z myślą o najmłodszych stworzono dwa programy edukacyjne dla szkół: wielkoduchy (dla szkół podstawowych) oraz wolontariat z klasą (dla szkół ponadpodstawowych). Założeniem obu programów jest praktyczne zapoznawanie dzieci i młodzieży z tematyką wolontariatu i społeczeństwa obywatelskiego oraz angażowanie ich do pracy wolontariackiej na rzecz potrzebujących poprzez tworzone przez nas Szkolne Kluby Wielkoducha i Wolontariatu.
  • Wolontariat senioralny. Z myślą o osobach starszych stworzono Klub Starszaka, gdzie seniorzy mają okazję zaangażować się w pomaganie i tym samym pokazać, że wolontariat nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. W ramach naszego projektu „Zwierzaki prawdziwymi przyjaciółmi seniorów” w dwóch poznańskich Domach Pomocy Społecznej zamieszkuje 5 różnych gatunków zwierząt. Zwierzakami zajmują się seniorzy przy wsparciu naszych wolontariuszy.
  • Wolontariat pracowniczy. Wspierają się firmy w podejmowaniu inicjatyw społecznych. Przygotowujemy pracowników do działania i organizujemy różnorodne akcje oparte na wolontariacie pracowniczym. Jedną z nich był projekt innowacyjny: „Mój własny kąt”. Przy wparciu wolontariuszy pracowniczych wyremontowaliśmy 10 pokoi dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, zapewniając seniorom moc atrakcji na wycieczkach.
  • Działalność szkoleniowa. Specjalizuje się w organizowaniu szkoleń dla firm, instytucji i szkół przygotowujących do współpracy z osobami z niepełnosprawnościami oraz osobami starszymi. Nasze warsztaty wyróżnia bardzo praktyczne podejście do tematów, ponieważ wykorzystujemy szereg innowacyjnych narzędzi jak – kombinezon starości, symulator choroby Parkinsona, symulator udaru mózgu, gogle imitujące choroby oczu ( jaskra i zaćma), wózek oraz zestaw symulujący świat osoby niewidomej.

Udział w warsztatach pozwala zrozumieć ograniczenia osób z niepełnosprawnościami i osób starszych, dzięki czemu uczestnicy mają większą swobodę w kontaktach i pomaganiu seniorom i osobom z niepełnosprawnościami. Do tej pory przeprowadziliśmy już ponad 400 naszych warsztatów dla 6000 uczestników.

Linki i multimedia