Uwaga – 8. Targi CSR odbędą się 5-9 października 2020 r. w formule ONLINE Więcej informacji »


Jak aktywnie uczestniczyć w 8. Targach CSR online?

  • zwiedzaj stoiska na platformie WebEXPO (link do platformy EXPO dostępny będzie na stronie targów w dniach 5-9 października br.)

  • oglądaj część konferencyjną ze studia online (relacja z wydarzenia będzie prowadzona jednocześnie na stronie odpowiedzialnybiznes.pl, profilu Facebook, kanale YouTube)

  • poznawaj uczestników Targów CSR (codziennie od 5 do 9 października o stałej godzinie zaprosimy uczestników Targów do sesji networkingowych na platformie REMO; link do platformy zostanie udostępniony bliżej terminu wydarzenia)

  • bądź na bieżąco – zapisz się na Newsletter Targów CSR

BNP Paribas Bank Polska

BNP Paribas Bank Polska S.A. klientom indywidualnym oferuje produkty oszczędnościowo-inwestycyjne oraz szeroką gamę kredytów m.in. mieszkaniowych czy konsumenckich. Przedsiębiorstwom mikro, MŚP i korporacjom dostarcza rozwiązania z zakresu finansowania działalności na rynku krajowym i międzynarodowym. Ma szeroką ofertę dla przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego; specjalizuje się w finansowaniu rolnictwa, gospodarki żywnościowej oraz infrastruktury regionalnej. Klientom z segmentu bankowości prywatnej proponuje kompleksową ofertę w zakresie ochrony, optymalizacji i pomnażania majątku. Klienci Banku mogą również korzystać z usługi doradztwa inwestycyjnego.

W opinii BNP Paribas tylko holistyczne podejście do społecznej odpowiedzialności biznesu ma szansę przełożyć się na realne, wymierne efekty. Dlatego odpowiedzialność Banku rozumie jako długoterminowe finansowanie gospodarki i budowanie trwałych relacji z klientami w zgodzie z zasadami etycznymi, odpowiedzialne podejście do rozwoju i zaangażowania pracownika, zwiększanie dostępności produktów i usług, otwartość na potrzeby klientów, inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności, ograniczanie negatywnego wpływu działalności operacyjnej, proekologiczne produkty i usługi oraz popularyzację ekopostaw.

Strategia Społecznej Odpowiedzialności Biznesu BNP Paribas Bank Polska S.A. składa się z 12 zobowiązań w ramach 4 filarów odpowiedzialności: gospodarczej, w miejscu pracy, społecznej i wobec środowiska naturalnego. Poprzez realizację Strategii CSR Bank wspiera realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs). W ramach poszczególnych filarów odpowiedzialności Bank zidentyfikował te SDGs w których jego kontrybucja na rynku Polskim jest najbardziej znacząca. Bank kieruje się przekonaniem, iż niezbędny dla sukcesu Agendy 2030 jest cel 17, dlatego aktywnie podejmuje współpracę międzysektorową na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Po wielu latach intensywnych działań na rzecz środowiska naturalnego, w kwietniu 2019 roku Bank
BNP Paribas zainaugurował Program Bank Zielonych Zmian, który agreguje wszystkie dotychczasowe aktywności organizacji na rzecz klimatu. Program Bank Zielonych Zmian składa się z wewnętrznej kampanii edukacyjnej kierowanej do pracowników wszystkich obszarów Banku, realnych zmian w funkcjonowaniu organizacji (tzw. eko-usprawnień) oraz nieustannie rozwijanej oferty proekologicznych produktów i usług. Ważnym aspektem działalności Banku BNP Paribas jest promowanie sprawiedliwości klimatycznej podczas wydarzeń i inicjatyw branżowych oraz nawiązywanie partnerstw w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatu.

Planowane działania na stoisku

Na stoisku Banku BNP Paribas odwiedzający będą mieli okazję:

  • poznać strategię działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju Banku BNP Paribas – zdobywcę 1. miejsca w klasyfikacji generalnej Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2019,
  • zapoznać się z działaniami Banku na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu,
  • porozmawiać z ekspertami Banku,
  • zrelaksować się w zielonej strefie Banku Zielonych Zmian,
  • wziąć udział w atrakcjach-niespodziankach.

Linki i multimedia