Uwaga – 8. Targi CSR odbędą się 5-9 października 2020 r. w formule ONLINE Więcej informacji »


Jak aktywnie uczestniczyć w 8. Targach CSR online?

  • zwiedzaj stoiska na platformie WebEXPO (link do platformy EXPO dostępny będzie na stronie targów w dniach 5-9 października br.)

  • oglądaj część konferencyjną ze studia online (relacja z wydarzenia będzie prowadzona jednocześnie na stronie odpowiedzialnybiznes.pl, profilu Facebook, kanale YouTube)

  • poznawaj uczestników Targów CSR (codziennie od 5 do 9 października o stałej godzinie zaprosimy uczestników Targów do sesji networkingowych na platformie REMO; link do platformy zostanie udostępniony bliżej terminu wydarzenia)

  • bądź na bieżąco – zapisz się na Newsletter Targów CSR

B Corp Better. & Baginski.Pro

„Business as a force for good” – to motto ruchu B Corporations, który swoim zasięgiem objął już ponad 60 krajów i ponad 3300 firm w tym Patagonia, Alpro, Ben & Jerry’s, Kickstarter, 12 spółek z grupy Danone, w Polsce: Benefit Systems, Chiesi i Too Good To Go.

B Corporations (B Corps) to firmy, które realizując strategię zrównoważonego rozwoju, chcą być nie tylko najlepsze na świecie, ale przede wszystkim najlepsze dla świata i dla których biznes to przede wszystkim narzędzie do jego polepszania. Przystępując do ruchu B Corps podmioty gospodarcze zobowiązują się do uwzględnienia celów społecznych w swoim DNA – czyli dokonania odpowiednich zmian prawnych w najważniejszych dokumentach korporacyjnych. By zostać B Corpem konieczne jest przejście przez proces oceny BIA (B Impact Assesment), a następnie uzyskanie certyfikacji.

GoodBrand / Better. jest firmą konsultingową w dziedzinie etycznego biznesu i „sustainability”. Wspiera organizacje w byciu bardziej świadomymi swojego wpływu na środowisko i społeczeństwo oraz wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań odpowiadających na wyzwania zmieniającego się świata. Główne obszary usług firmy to: strategie budowania marek z przesłaniem (purposeful branding), zarządzanie relacjami z interesariuszami, badania, mierzenie i raportowanie wpływu oraz zarządzanie różnorodnością. Jednym z głównych obszarów naszego zaangażowania od 2018 r. jest wprowadzanie i propagowanie ruchu B Corp w Polsce (Goodbrand UK to certyfikowany B Corp od 2015 r., należy do pierwszej 100 „najlepszych dla świata”).

Bagiński.pro to nowoczesna kancelaria prawna łącząca funkcję butiku prawnego ze strategicznym doradztwem w obszarze nowych modeli biznesowych opartych o społecznie odpowiedzialną ekonomię – w tym w szczególności typu Benefit Corporation.

Firma skupia się na obsłudze firm jaki i osób fizycznych we wszelkich sprawach o charakterze międzynarodowym. Asystuje przy transakcjach oraz w sporach sądowych stojąc po stronie inwestorów, startupów jak i osób fizycznych. Doradza zarządom oraz radom nadzorczym. Od wielu lat wspiera rozwój ruchu B Corp na świecie oraz w Polsce.

Linki i multimedia