główna strona Targów CSR

Activy Sp. z o.o.

Angażowanie pracowników do pokonywania kilometrów nie tylko dla samego wyniku? W mobilnej aplikacji Activy setki firm dbają o zdrowie i integrację zespołów poprzez sportowe wyzwania.

Jak włączyć działania CSR w dbaniu o wellbeing?

Po pierwsze – ekologia. Promowanie dojazdów rowerem lub spaceru do pracy jest jedną z bardziej angażujących pracowników form działań proekologicznych. Widzą oni swój realny jednostkowy wpływ na środowisko. Uczestnicy gry zostawiają auta w garażach, a po zakończeniu trasy widzą, ile kilogramów emisji CO2 zaoszczędzili dzięki takiemu wyborowi. Dodatkowo motywują ich bonusowe punkty za aktywną drogę do/z pracy. Czytanie historii o tym, jak stary rower zyskał drugie życie, jak pracownicy uświadamiają sobie oszczędność czasu, pieniędzy, omijanie korków i pozytywny wpływ na środowisko oraz zdrowie to nagroda za codzienną pracę dla zespołu Activy i podziękowanie dla pracodawcy.

Po drugie – wsparcie potrzebujących. Każdy pokonany przez pracownika kilometr może zamieniać się na złotówki przeznaczone na cel charytatywny. Wiele firm decyduje się w ten sposób wesprzeć lokalne organizacje, potrzebujących z ich miasta. Uczestnicy gry doceniają, że mogą dołożyć swoją cegiełkę dzięki wysiłkowi. Zespoły osiągają cele charytatywne dosłownie „wspólnymi siłami”. Robią nie tylko coś dla siebie, ale też dla potrzebujących. Jednoczenie pracowników wokół wspólnego działania to świetny sposób na integrację. Tylko w 2021 roku dzięki firmowym wyzwaniom w Activy na cele charytatywne zostało przeznaczonych ponad 700 000 zł!

Po trzecie – zdrowe nawyki pracowników i ich bliskich. Zbudowana podczas firmowej zabawy regularność zostaje z pracownikami na dłużej. Niektórzy właśnie podczas wyzwań odkrywają, jak lubią jeździć na rowerze, poznają przyjemność z długich leśnych wędrówek. Ponad 70% użytkowników Activy w 2021 roku ruszała się częściej dzięki zorganizowanej przez pracodawcę akcji. Aktywność fizyczna nie tylko wspiera nasze zdrowie, ale też wellbeing psychiczny, a jak piszą uczestnicy wyzwań – także wzmacniają więzi rodzinne. Czasem ten pierwszy krok stawiają właśnie dzięki firmowemu programowi.

activy.app/pl

Działania planowane na stoisku

Budowanie ekologicznych i zdrowych nawyków przez pracowników poprzez dobrą zabawę, realny wkład każdego pracownika w działania charytatywne realizowane przez firmę, przykłady dotychczasowych projektów realizowanych w aplikacji Activy, integracja zespołów wokół wspólnego celu (ekologicznego lub charytatywnego).