Uwaga – 8. Targi CSR odbędą się 5-9 października 2020 r. w formule ONLINE Więcej informacji »


Jak aktywnie uczestniczyć w 8. Targach CSR online?

  • zwiedzaj stoiska na platformie WebEXPO (link do platformy EXPO dostępny będzie na stronie targów w dniach 5-9 października br.)

  • oglądaj część konferencyjną ze studia online (relacja z wydarzenia będzie prowadzona jednocześnie na stronie odpowiedzialnybiznes.pl, profilu Facebook, kanale YouTube)

  • poznawaj uczestników Targów CSR (codziennie od 5 do 9 października o stałej godzinie zaprosimy uczestników Targów do sesji networkingowych na platformie REMO; link do platformy zostanie udostępniony bliżej terminu wydarzenia)

  • bądź na bieżąco – zapisz się na Newsletter Targów CSR

ABC Czepczyński

Projekt ABC-Ekonomii, zainicjowany przez Artura Czepczyńskiego, to kompleksowy pakiet edukacyjny skierowany do przedszkoli, szkół podstawowych i instytucji kulturalno-oświatowych. Dzięki opracowanym materiałom, w skład których wchodzą: książka „ABC-Ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów” autorstwa Wiktora Czepczyńskiego i Żanety Kupczyk, scenariusze zajęć warsztatowych oraz karty pracy, które zostały opracowane przez zespół nauczycieli i metodyków pod kierownictwem terapeuty rozwojowego Damiana Kupczyka. Materiały edukacyjne zostały bardzo pozytywnie ocenione przez zespół koordynatorów z całej Polski. Aktualnie przetłumaczone są na język niemiecki i angielski, a trwają już prace nad tłumaczeniem hiszpańskim i portugalskim. W pilotażu projektu w roku szkolnym 2018/2019 przystąpiło do niego ponad 400 placówek z całej Polski.

Projekt odbywał się pod Patronatem Honorowym Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz przy wsparciu UNICEF Polska. Aktualnie w dalszą realizację projektu i jego promocję włączyło się Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Embassy of Poland in Bangkok, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim czy Nadwiślański Uniwersytet Dzieci w Warszawie. Partnerami projektu były takie firmy jak m.in. Maspex, oraz Deloitte Polska.

Projekt ABC-Empatii, czyli kontynuacja przygód Zosi i Maksa to kolejny pakiet edukacyjny skierowany do przedszkoli, szkół podstawowych i instytucji kulturalno-oświatowych. Autorzy tej części: Żaneta Kupczyk, Katarzyna Muzyka-Jacheć i Wiktor Czepczyński skupiają się na przedstawieniu emocji dzieci poznających różne choroby i niepełnosprawności i oswojeniu ich z tymi trudnymi zagadnieniami. Publikacja książki zbiegnie się z Targami CSR, zatem będzie miała wtedy swoją premierę.

Planowane działania na stoisku

Firma ABC-Czepczyński planuje zaprezentować swoją nowo powołaną Fundację Rodziny Czepczyńskich, która została zarejestrowana 15.07.2019. Równolegle zaprezentowane zostaną dwa duże projekty: ABC-Ekonomii i ABC-Empatii. „ABC-Ekonomii – czyli pierwsze kroki w świecie finansów” to projekt dedykowany dzieciom w wieku 5-10 lat, wyjaśniający pierwsze zagadnienia ze świata pieniądza. Projekt składa się z książki dla dzieci napisanej przez Żanetę Kupczyk i Wiktora Czepczyńskiego i warsztatów dla nauczycieli, w skład których wchodzą scenariusze zajęć, karty pracy i infografiki.
„ABC- Empatii” to dalsza część przygód Zosi i Maksa, w których dzieci będą miały styczność z różnymi chorobami i niepełnosprawnościami. Autorami tej książki są: Żaneta Kupczyk, Wiktor Czepczyński i Katarzyna Muzyka-Jacheć. Książka również będzie podparta warsztatami dydaktycznymi – tak jak w przypadku pierwszej części o ekonomii.

Linki i multimedia