główna strona Targów CSR

Plan Be Eco

Plan Be Eco – Simple carbon footprint reporting

Plan Be Eco to kompleksowe narzędzie wspierające proces osiągnięcia neutralności klimatycznej oraz raportowania śladu węglowego w sposób niskokosztowy i niewymagający specjalistycznej wiedzy.

Co robimy?

Mierzymy: To, co można zmierzyć, można zmienić. Nasze oprogramowanie umożliwia firmom w prosty sposób obliczanie emisji śladu węglowego całej organizacji i produktów. Obliczamy emisje gazów cieplarnianych z zakresu 1, 2 i 3 w całym łańcuchu dostaw zgodnie z protokołem GHG i normami ISO 14064-1.

Raportujemy: Automatycznie tworzymy raporty dotyczące śladu węglowego zgodnie z wymogami raportowania TCFD, GHG Protocol, ISO 14064-1.

Porównujemy: Jedną z funkcjonalności naszego narzędzia jest benchmarking. Każda firma może porównać swoje wyniki w zakresie klimatu z firmami w swoim sektorze.

Redukujemy: Algorytmy bazujące na uczeniu maszynowym tworzą inteligentne strategie redukcyjne dla firm. Dostęp do danych emisyjnych umożliwia przygotowanie precyzyjnych wskazówek, które w efektywny sposób zredukują emisje danej organizacji.

Offsetujemy: Czego nie można zredukować, pomożemy skompensować. Proponowane przez nas offsety są zgodne ze standardami jednostek offsetowych.

Edukujemy: W kwietniu ruszył Carbon Footprint Sprint – dawka wiedzy dotycząca raportowania śladu węglowego, neutralności klimatycznej oraz zrównoważonego rozwoju. Dołącz do społeczności Carbon Footprint Sprint: https://www.eventbrite.com/e/carbon-footprint-sprint-registration-303529674427

Ślad węglowy to dopiero początek!

Współpracujemy z naukowcami z Groningen Digital Business Centre (GDBC) przy University of Groningen nad metodyką liczenia kosztu całkowitego (True cost) produktu oraz śladu cyfrowego.

Zastanawiasz się jak wesprzeć swoją firmę w osiągnięciu neutralności klimatycznej?

Pomożemy!

www.planbe.eco

Działania planowane na stoisku

Cześć,

z tej strony Plan Be Eco!

Jesteśmy startupem, który pomaga firmom w osiąganiu neutralności klimatycznej. Tworzymy narzędzie umożliwiające w prosty sposób obliczanie śladu węglowego przedsiębiorstwa w 3 zakresach zgodnie z GHG Protocol.

Wierzymy, że aby coś zmienić musimy to zmierzyć. Dlatego naszym pierwszym krokiem jest policzenie, a następnym inteligentne plany redukcyjne oraz offset.

Plan Be Eco to narzędzie do liczenia i raportowania śladu węglowego w sposób prosty, efektywny czasowo i finansowo oraz automatyczny. Na naszym stoisku będzie możliwość przetestowania narzędzia i oszacowania wstępnego śladu węglowego przedsiębiorstwa. Będzie można skorzystać z konsultacji ekspertki od zrównoważonego rozwoju w sprawach legislacji, dekarbonizacji i działań które można podjąć w firmach by redukować emisję gazów cieplarnianych. Każdy z odwiedzających otrzyma dostęp do naszej mailingowej akademii Carbon Footprint Sprint, którą przygotowaliśmy wraz z takimi Partnerami jak: Microsoft for Startups, Fintech Poland, Uniwersytet w Groningen, Planet A Foundation, czy Polsko-Katarską Izbą Gospodarczą.