główna strona Targów CSR

Marine Stewardship Council

MSC (Marine Stewardship Council) jest niezależną, międzynarodową organizacją pozarządową. Wraz z naukowcami, rybakami oraz organizacjami ekologicznymi MSC opracowało standardy środowiskowe w zakresie zrównoważonego rybołówstwa, aby promować przyjazne środowisku praktyki rybackie wśród konsumentów i partnerów na całym świecie. Działania MSC obejmują wyróżnianie odpowiedzialnych praktyk rybackich certyfikatem MSC, certyfikację w łańcuchu dostaw, współpracę z partnerami biznesowymi oraz programy edukacyjne, wpływające na decyzje zakupowe konsumentów na całym świecie.

Certyfikacja MSC pomoże Twojej firmie zaspokoić rosnące wymagania klientów, którzy coraz częściej oczekują produktów rybnych i owoców morza pochodzących ze zrównoważonych połowów. Uzyskanie certyfikatu MSC to również szansa na wzmocnienie reputacji firmy oraz nowe możliwości biznesowe.

Dlaczego warto przystąpić do programu MSC:

  1. Rośnie globalne zapotrzebowanie na ryby i owoce morza pochodzące ze zrównoważonych połowów. Certyfikat MSC to Twoja odpowiedź na oczekiwania konsumentów, którzy coraz częściej poszukują produktów pozyskiwanych ze zrównoważonych źródeł.
  2. Produkty z certyfikatem MSC wzbudzają zaufanie konsumentów. Certyfikat MSC to jasny znak, że Twoje produkty są pochodzą ze zrównoważonych połowów.
  3. Certyfikat MSC to satysfakcja dla Ciebie, Twoich pracowników oraz partnerów, płynąca z zaangażowania w ochronę zasobów morskich dla nas i przyszłych pokoleń.
  4. Certyfikat MSC pomoże Ci zademonstrować, że firma, którą reprezentujesz jest dobrze zarządzana w zakresie zrównoważonego rozwoju.
  5. Certyfikat MSC to wybór spośród wielu dziko poławianych gatunków ryb i owoców morza, od tysięcy certyfikowanych dostawców.

https://www.msc.org/pl

Działania planowane na stoisku

Na stoisku MSC odwiedzający będą mogli skorzystać z porad w zakresie zrównoważonego rozwoju na morzach i oceanach oraz odpowiedzialnego pozyskiwania ryb i owoców morza. Ponadto, odwiedzający dowiedzą się w jaki sposób współpraca z MSC może wesprzeć realizację strategii CSR i ESG w ich firmie.

MSC (Marine Stewardship Council) to międzynarodowa organizacja pozarządowa, która wraz z naukowcami, rybakami oraz organizacjami ekologicznymi opracowuje standardy środowiskowe w zakresie zrównoważonego rybołówstwa. Działania MSC obejmują:

  • wyróżnianie odpowiedzialnych praktyk rybackich certyfikatem MSC,
  • certyfikację w łańcuchu dostaw,
  • współpracę z partnerami biznesowymi,
  • programy edukacyjne oraz akcje promocyjne wpływające na decyzje zakupowe konsumentów na całym świecie.

Niebieski certyfikat MSC umieszczony na produktach rybnych i owocach morza daje pewność, że pochodzą one ze stabilnych i dobrze zarządzanych łowisk. Dokonując odpowiedzialnych wyborów przyczyniamy się do utrzymania mórz i oceanów świata w dobrej, stabilnej kondycji dla nas i dla przyszłych pokoleń.