główna strona Targów CSR

Kampania 17 Celów

Kampania 17 Celów to inicjatywa, która mobilizuje polski biznes do podjęcia działań na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju i wykorzystania szans biznesowych płynących z Agendy 2030.

Kampania prowadzona jest w szerokim partnerstwie firm i instytucji. Jest przykładem tego, jak w praktyce może wyglądać międzysektorowa współpraca na rzecz Agendy 2030, a portal Kampanii stanowi centrum wiedzy online o Celach Zrównoważonego Rozwoju dla polskiego biznesu.

Pod parasolem Kampanii do tej pory powstały m.in. takie inicjatywy jak: Polski Pakt Plastikowy, Koalicja 5 Frakcji czy GOZ w Praktyce. Aby promować Cele Zrównoważonego Rozwoju wśród Polaków stworzyliśmy także kampanię edukacyjną Dobre Cele. Do naszych działań angażujemy firmy, instytucje publiczne, samorządy oraz organizacje pozarządowe – łącznie już prawie 900 instytucji wspólnie realizuje cele zrównoważonego rozwoju w ramach 25 różnorodnych inicjatyw.

https://www.kampania17celow.pl/

Działania planowane na stoisku

Na naszym stoisku opowiemy o realizowanych inicjatywach. Dowiesz się, jakie wyzwania stawia przed nami Agenda 2030 oraz jak możesz dołączyć się do wspólnego działania na rzecz realizacji jej celów. Wymienimy się inspiracjami – opowiemy Ci o naszych pomysłach licząc, że podzielisz się z nami swoimi, spośród których najciekawsze nagrodzimy. Zapewnimy również odrobinę ruchu z wielkopowierzchniowymi klockami Celów Zrównoważonego Rozwoju, po ułożeniu których czekać na Ciebie będzie drobny przysmak.

Zapraszamy również na dwa wydarzenia, które realizowane będą we współpracy z Inicjatorem Kampanii 17 Celów – CSR Consulting.

11:40 – 11:55 OGŁOSZENIE HASŁA TYGODNIA 3R NA 2022 ROK 

Koalicja 5 Frakcji to międzysektorowa inicjatywa podmiotów, które kreują innowacyjne rozwiązania w zakresie wspierania segregacji, odzysku i recyklingu odpadów, zwłaszcza opakowaniowych i wzmacniają pozycję konsumentów w procesie zielonej transformacji.

W ramach zwiększania świadomości w temacie zapobiegania powstawaniu odpadów w Polsce, Koalicja 5 Frakcji zorganizowała w listopadzie 2021 roku pierwszy Tydzień 3R w ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów, w którym udział wzięło ponad 5.000 osób.

W 2022 roku Tydzień 3R zostanie zorganizowany po raz drugi! Zapraszamy na nasze stoisko, aby dowiedzieć się, jaka myśl przewodnia będzie nam towarzyszyła w tej edycji wydarzenia oraz dołączyć do inicjatywy, która pozwoli na przygotowanie się do wspólnego działania!

13:40 – 13:55 INNOWACJE W OPAKOWANIACH 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Ekspertką ds. GOZ w Polskim Pakcie Plastikowym – Dorotą Żmudzińską. Podczas wydarzenia porozmawiamy o tym, jak wdrażać innowacje w opakowaniach z tworzyw sztucznych, zgodnie z zasadą 3R. Oprócz prezentacji ścieżek strategicznych wdrażania innowacji, zaprezentowane i omówione zostaną przykłady najlepszych praktyk z całego świata.