główna strona Targów CSR

Fundacja CSR Res Severa

Fundacja CSR Res Severa powstała w 2016 roku. Głównym celem Fundacji jest wspieranie zrównoważonego rozwoju społeczeństwa. Fundacja specjalizuje się w promocji Agendy 2030 i 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Fundacja organizuje pokazy, warsztaty i szkolenia związane ze zrównoważonym rozwojem. Warsztaty „Zrównoważony Rozwój – fakty i mity” czy „Przystanek CSR” to autorskie projekty Fundacji. Fundacja zorganizowała m.in. „Przegląd Filmów GOZpodarnych” (2018) czy w ramach projektu Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Przegląd Filmów Odpowiedzialnych” (2018-2019). W 2018 roku Fundacja przystąpiła do Krajowego Forum Interesariuszy Agendy 2030 w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. W latach 2019-2020 Fundacja współpracowała przy unijnym projekcie pn. „Tworzenie Sprawiedliwych Miast: Włączenie Agendy 2030 do polityki lokalnej (w czasach dużych ruchów migracyjnych i uchodźstwa)”. W 2021 roku powstał „Klub CSR-owców” – do tej pory zorganizowano 10 spotkań online o charakterze inspiracyjno-warsztatowym.

Od 2016 r. Fundacja CSR Res Severa organizuje Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” (www.17celow.pl). To jedyny w Polsce festiwal poświęcony krótkim filmom dokumentalnym i promocyjnym z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) przygotowanym przez 3 sektory. Nazwa Festiwalu bezpośrednio nawiązuje do Agendy 2030 i zawartych w niej 17 Globalnych Celów (Sustainable Development Goals – SDGs). Poznaniacy uznali festiwal upowszechniający 17 SDGs za najlepszą inicjatywę pozarządową (nagroda Inicjatora). W 2021 odbyła się 6. edycja Festiwalu. W tym samym roku na zaproszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu Fundacja przygotowała „Przegląd Filmów o Różnorodności” (D&I).

W 2018 r. za swoją pracę wolontariacką i upowszechnienie Agendy 2030 prezes Fundacji otrzymała nagrodę „Człowiek Wiedzy i doświadczenia” przyznawaną przez Koalicję Prezesi-Wolontariusze (obecnie Liderzy Pro Bono). W 2019 roku prezes otrzymała nagrodę „Człowieka, który zmienia biznes” przyznawaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W 2019 roku Polska Izba Ekologii przyznała Fundacji Res Severa nagrodę „Ekolaurów” za działania edukacyjne.

www.ressevera.pl

Działania planowane na stoisku

Fundacja CSR Res Severa zaprasza do wspólnej zabawy: nasze „koło fortuny” z 17. Celami Zrównoważonego Rozwoju to doskonała okazja na sprawdzenie swojej wiedzy, odrobinę ruchu oraz otrzymanie zasłużonego upominku, jeśli odpowiedź będzie poprawna. Wystarczy zakręcić kołem, trzymać kciuki, aby wskaźnik zatrzymał się na Celu, który nam jest bliski, wybrać poziom trudności pytania, podać prawidłową odpowiedź i zgarnąć nagrodę. Interaktywna zabawa w „koło fortuny” to element upowszechnienia Agendy ONZ wraz z jej Celami Zrównoważonego Rozwoju. Przygotowane przez organizatorów pytania mają 3 poziomy trudności, więc każdy może mieć satysfakcję ze swojej wiedzy w zakresie społeczeństwa, środowiska czy ważnych dla świata wartości.

Kręcimy kołem w godz. 9:00–12:00 i 13:00–17:00. Zapraszamy!