główna strona Targów CSR

Ergo Hestia

Działająca na rynku ubezpieczeń od ponad 30 lat ERGO Hestia prowadzi wiele zróżnicowanych akcji ukierunkowanych na ochronę klimatu i promocję sztuki. Sopocki ubezpieczyciel inauguruje kampanie edukacyjne i aktywizuje różne grupy interesariuszy — od lokalnej społeczności po partnerów biznesowych. Od ponad 20 lat ERGO Hestia jest również mecenasem wydarzeń artystycznych.

Działania proekologiczne

Wśród inicjatyw firmy warto wyróżnić m.in. stworzenie Parku Hestii. W parku znajduje się 150 drzew i 95 tys. krzewów, bylin, traw i kwiatów, z których korzysta 900 tysięcy pszczół mieszkających w 8 ulach ustawionych na dachu jednego z budynków ubezpieczyciela. Hodowla pszczół to kolejna inicjatywa podjęta w ramach zrównoważonego rozwoju ERGO Hestii.

Firma, wraz ze Stowarzyszeniem Gmin Uzdrowiskowych RP, jest również organizatorem konkursu EKO Hestia SPA na najciekawsze proekologiczne inicjatywy w polskich uzdrowiskach. Ubezpieczyciel funduje nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych przeznaczoną na dalsze działania na rzecz środowiska w wyróżnionej gminie.

Działania w zakresie zrównoważonego transportu i mobilności to m.in. promocja dojazdów do pracy rowerem, komunikacją miejską, carpooling oraz program „Rower na zawsze” – wspólne przedsięwzięcie ERGO Hestii oraz firmy KROSS. Program umożliwia klientowi, którego auto wymaga naprawy, dokonać wyboru pomiędzy samochodem zastępczym udostępnionym na czas naprawy a rowerem na własność.

ERGO Hestia wyposażyła wszystkich swoich rzeczoznawców mobilnych w auta z napędem hybrydowym, aby jeszcze bardziej obniżyć poziom spalin emitowanych do atmosfery. Nowoczesna i przyjazna środowisku flota hybrydowa jest pierwszą taką flotą w Polsce. Likwidatorzy pokonują rocznie blisko 6 milionów kilometrów, co można porównać do okrążenia kuli ziemskiej 150 razy.

Wśród najważniejszych, proekologicznych inicjatyw produktowych firmy można wymienić Klauzulę Zielonej Odbudowy, dzięki której przedsiębiorcy w przypadku szkody całkowitej (np. pożaru budynku) mogą liczyć na dodatkowe środki na odbudowę, jeśli wykorzystają rozwiązania przyjazne środowisku.

ERGO Hestia dobrowolnie tworzy i korzysta z praktycznych narzędzi do zarządzania obowiązkami w zakresie ochrony środowiska. Dowodem na to są nie tylko podejmowane co roku inicjatywy proekologiczne i długofalowe projekty, ale także uchwalone dokumenty prawne (np. Polityka Środowiskowa) czy regularnie publikowane statystyki i raporty. W 2021 roku ERGO Hestia wprowadziła system zarządzania środowiskowego zgodnie z wymogami ISO 14001:2015. Potwierdzeniem wyjątkowego zaangażowania ERGO Hestii w sprawy związane z ochroną środowiska jest przyznanie jej w 2021 roku jedynego na rynku ubezpieczeń certyfikatu EMAS (EcoManagement and Audit Scheme).

Społeczeństwo

ERGO Hestia jest ponadto sygnatariuszem Karty Różnorodności, stosuje się do Deklaracji Praw Człowieka, 10 zasad Global Compact, a także Agendy na rzecz Zrównoważonego Rozwoju.

Ponadto ubezpieczyciel powołał Fundację Integralia. Jej zadaniem jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami na drodze do samorealizacji zawodowej. Misja ta wypełniana jest w sposób szczególny, poprzez współtworzenie przyjaznego stanowiska pracy w Grupie ERGO Hestia oraz poszukiwanie miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnościami u innych pracodawców, a także poprzez szkolenia i organizację praktyk zawodowych. Zespół fundacji tworzą specjaliści, którzy podpowiadają osobom z niepełnosprawnościami, jak stać się konkurencyjnym na rynku pracy. Tłumaczą, jak budować i wykorzystywać własny potencjał, umiejętności i atuty, zamiast koncentrować się na ograniczeniach. Wśród inicjatyw Fundacji Integralia można wyróżnić program Sprawny staż, który pozwala osobom z niepełnosprawnościami rozpocząć karierę w uznanej i dojrzałej firmie.

W firmie prężnie działa pracownicza grupa wolontariacka – Hestyjne Centrum Wolontariatu.

Mecenat

ERGO Hestia jest także mecenasem kultury. Fundacja Grupy – Artystyczna Podróż Hestii – wspiera młodych artystów na początku ich kariery. We współpracy z wydawnictwem Znak ERGO Hestia ustanowiła coroczną nagrodę Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera promującą style myślenia i postawy łączące w sobie intelektualną rzetelność, odwagę i wrażliwość na drugiego człowieka. ERGO Hestia jest także partnerem strategicznym Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

W jubileuszowym roku 30-lecia firma udostępniła szerokiej publiczności jedyną w Polsce korporacyjną kolekcję XVII-wiecznego malarstwa holenderskiego i flamandzkiego. Obrazy można było oglądać na wystawie w Muzeum Narodowym w Warszawie.

W ramach mecenatu ubezpieczyciel wspiera także Fundację im. Wisławy Szymborskiej realizując takie projekty jak Program Rezydencji Fundacji Wisławy Szymborskiej oraz konkurs Literacka Podróż Hestii. Firma jest również partnerem strategicznym Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.

Firma stawia także na rozwój sportu. Wspiera wychowanie młodzieży w Sopockim Klubie Żeglarskim SKŻ ERGO Hestia Sopot i jest sponsorem tytularnym ERGO ARENY, największej hali sportowo–widowiskowej na Pomorzu.

Grupa ERGO Hestia to druga co do wielkości firma ubezpieczeniowa na polskim rynku majątkowym, pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w tym sektorze. Od 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO International AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia od 30 lat funkcjonowania firmy jest Piotr Maria Śliwicki.

Więcej informacji: https://www.ergohestia.pl/zrownowazony-rozwoj/

Działania planowane na stoisku

900 000 zapracowanych pszczół i chwilowo mniej zapracowani ludzie. Teren trzech boisk do piłki nożnej i plenerowa galeria rzeźb. Obok młodych artystów, tysiącami roślin wystawia się natura. Platany rozpoczynają trwające dwa tysiące lat życie. A człowiek może narodzić się na nowo…

O czym mowa? O Parku Hestii w Sopocie, którego kawałek przywieźliśmy do Warszawy.

Usiądź na ławce i porozmawiaj z nami:

  • 10.00-12.00 – Staż inny niż wszystkie. Pomagamy w zatrudnieniu osób z niepełnosprawnością
  • 12.00-14.00 – Od „rowerów na zawsze” do eko ubezpieczeń. ERGO w rytmie ESG
  • 14.00-16.00 – Literacka Podróż Hestii. Dialog kultury i biznesu

Zmierz się z robotem ERGO Hestii! Rywalizacja punktualnie o godz. 13:00, 14:00 i 15:00.

Przez cały czas zapraszamy do wymiany książek w szafce bookcrossingowej.

Do zobaczenia!