główna strona Targów CSR

CCC S.A.

Grupa CCC jest właścicielem ok. 90 platform e-commerce i prawie 1000 sklepów w 29 krajach pod markami CCC, eobuwie.pl, Modivo, DeeZee i HalfPrice. Jesteśmy jedną z największych europejskich spółek w segmencie obuwia oraz całej branży retail. Mamy jasno zdefiniowaną strategię rozwoju GO.25 Everything Fashion. Omnichannel Platform, której jednym z podstawowych elementów jest działanie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i spełnianie standardów ESG. Wiemy, że wraz z rozwojem naszego biznesu, rośnie nasza odpowiedzialność względem klientów, pracowników, społeczeństwa i środowiska naturalnego, dlatego podejmujemy szereg działań, aby tę odpowiedzialność realnie realizować.

W ramach odpowiedzialności wobec klientów konsekwentnie rozbudowujemy linię produktów powstałych przy użyciu technologii lub materiałów ekologicznych sygnowaną hasłem GoForNature. W kolekcji znalazły się już m.in. buty ze skóry z certyfikowanych garbarni (LWG), akcesoria damskie, męskie i dziecięce, w których główny surowiec pochodzi z recyklingu butelek PET lub w pełni naturalnych surowców, a także produkty powstałe z najwyższą dbałością o środowisko naturalne (m.in. certyfikat Water based PU). Stworzyliśmy także specjalną kolekcję sneakersów Sprandi oznaczoną metką GreenSeries, wykonanych z materiałów z recyklingu.

Dbając o środowisko naturalne, wycofaliśmy plastikowe torby z całej sprzedaży Grupy CCC – wszystkie opakowania e-commerce i torby w sklepach są papierowe i pochodzą od odpowiedzialnych dostawców. Naszym zobowiązaniem jest również zakup całości energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, takich jak elektrownie wodne i farmy wiatrowe. W 2021 roku opracowaliśmy roadmapę Gospodarki Obiegu Zamkniętego, która zawiera 10 projektów dotyczących rozwoju cyrkularności. Prowadzimy już wiele inicjatyw w tym obszarze. 90% naszych odpadów poddawanych jest recyklingowi, a klienci mogą przynosić do naszych sklepów używane obuwie w celu jego powtórnego wykorzystania. W pilotażu akcji „Daj Swoim Butom Drugie Życie” zebraliśmy ponad 10 tysięcy par obuwia, które po odpowiedniej dezynfekcji i drobnych naprawach zostało przekazane potrzebującym lub oddane do przetworzenia na paliwo alternatywne. Obecnie konsekwentnie zwiększamy liczbę sklepów CCC wyposażonych w specjalne pojemniki na używane obuwie, pozwalające dać im „drugie życie”, zmniejszając tym samym koszty środowiskowe związane z produkcją obuwia. W 2022 roku zebraliśmy już 42 tysiące par obuwia w Polsce i 8 tysięcy na trzech rynkach zagranicznych.

Jako pierwsza firma z Polski przystąpiliśmy do inicjatywy UN Climate Change Fashion Industry Charter for Climate Action (Karta Działań Przemysłu Modowego Na Rzecz Klimatu ONZ), znajdując się tym samym w gronie 100 największych marek modowych na świecie, które solidarnie chcą angażować się w ochronę środowiska naturalnego i działania na rzecz klimatu.

Ważnym aspektem jest dla nas także odpowiedzialność wobec pracowników, w tym dbałość o równość i różnorodność oraz transparentność w naszym łańcuchu dostaw. Wspólnie z naszymi dostawcami wypracowaliśmy najlepsze standardy, które zapisaliśmy w Kodeksie Postępowania dla Dostawców, podpisanym przez 100% z nich. Cyklicznie przeprowadzamy również audyty w naszych fabrykach, aby mieć pewność, że wszystkie zasady współpracy są odpowiednio respektowane.

Zrównoważony rozwój wymaga od nas zaangażowania oraz konsekwencji w realizacji celów. Jako lider branży jesteśmy na to przygotowani.

https://corporate.ccc.eu/

Działania planowane na stoisku

Podczas Targów CSR eksperci CCC odpowiedzą na pytania odnośnie konkretnych działań, które realizujemy w obszarze ESG. Na naszym stoisku w ramach akcji „Daj Swoim Butom Drugie Życie” będzie można oddać używane obuwie, które zostanie przez nas bezpiecznie zutylizowane lub po odświeżeniu przekazane potrzebującym. Udostępnimy również dwa skanery stóp esize.me, przy pomocy których można w zaledwie 3 minuty zrobić skan stopy 3D, aby później wykorzystać go do zakupu idealnie dopasowanego obuwia bez wychodzenia z domu.