Santander Bank Polska

Przejdź na stoisko »

W Santander Bank Polska odpowiedzialna bankowość jest wpisana w strategię biznesową. Rozumiemy przez nią odpowiedzialność wobec osób, z którymi wchodzimy w relacje jako bank – naszych klientów, pracowników, akcjonariuszy, społeczności, w których działamy czy wobec środowiska naturalnego. Chcemy, aby wzrost gospodarczy odbywał się na zasadach integrujących i zrównoważonych. By osiągnąć założone cele, m.in. przeciwdziałamy wykluczeniu finansowemu, wspieramy przedsiębiorców w tworzeniu nowych miejsc pracy oraz ułatwiamy dostęp do edukacji i szkoleń.

Jednym z filarów naszej strategii są zielone finanse oraz zmiany organizacyjne, które pozwalają na minimalizację naszego negatywnego wpływu na klimat i środowisko. Konsekwentnie wspieramy i inwestujemy w zrównoważone projekty, tworzymy   rozwiązania przyjazne środowisku oraz wspieramy transformację m.in. polskiego sektora energetycznego.

Bardzo ważnym aspektem jest dla nas również działalność społeczna, którą realizujemy przy udziale Fundacji Santander Bank Polska.

Projekty jakie realizujemy to m.in.: Santander Universidades, Finansiaki, Obsługa bez barier, Santander Orchestra, Jak Jeździsz, czy też programy Fundacji Santander Bank Polska.

Więcej o realizowanych przez nas działaniach można przeczytać na www.raport.santander.pl

Planowane działania na stoisku

Podczas 8. edycji Targów CSR zapraszamy do stoiska Santander Bank Polska. Na naszym stoisku będą Państwo mieli okazję poznać bliżej nasze projekty:

  • Santander Universidades
  • Finansiaki
  • Projekty Fundacji Santander Bank Polska

Planowane działania przy Gorącym Stoliku

5 października zapraszamy na spotkanie z naszym gościem dr Agatą Trzcińską. Porozmawiamy o edukacji finansowej dzieci i młodzieży, odpowiemy na pytania czy i kiedy taką edukację rozpocząć, czy jest ona ważna i jak wpływa na decyzje. zakupowe jakie podejmujemy w dorosłym życiu. Opowiemy o realizowanym przez nas projekcie „Finansiaki” oraz o poradniku dla rodziców „Finansiaki. To My!”.

6 października przybliżymy Państwu inicjatywy i możliwości działań i w ramach projektu Santander Universidades tj. globalnej inicjatywy wspierającej świat akademicki. Współpraca z uczelniami bazuje na przekonaniu, że najlepszym sposobem stymulowania wzrostu oraz rozwoju społeczno-gospodarczego jest wspieranie edukacji uniwersyteckiej oraz programów badawczych.

8 października zapraszamy na spotkanie z Marzeną Atkielską, prezes Fundacji Santander Bank Polska. Opowie ona o realizowanych inicjatywach i celach oraz podzieli się doświadczeniami związanymi z wolontariatem.

9 października Katarzyna Teter – menedżer ds. społecznej odpowiedzialności biznesu Santander Bank Polska, porozmawia o tym jakie działania, związane z ekologią, realizuje bank.

Harmonogram

Poniedziałek (5 października) Zapraszamy Państwa na spotkanie z naszym gościem dr Agatą Trzcińską. Porozmawiamy o edukacji finansowej dzieci i młodzieży, odpowiemy na pytania czy i kiedy taką edukację rozpocząć, czy jest ona ważna i jak wpływa na decyzje zakupowe jakie podejmujemy w dorosłym życiu. Opowiemy o realizowanym przez nas projekcie „Finansiaki” oraz o poradniku dla rodziców „Finansiaki. To My!”.
Wtorek (6 października) Santander Universidades – Jesteś studentem lub absolwentem i szukasz możliwości rozwoju swoich kompetencji, a może masz pomysł na projekt edukacyjny, i jesteś zainteresowany współpracą? Spotkaj się z ekspertami Santander Universidades i dowiedz się jakie możliwości oferujemy.
Czwartek (8 października) Myślimy o przyszłości naszego kraju, dlatego inwestujemy w młodych, ambitnych i odpowiedzialnych ludzi. Promujemy postawy społeczne, inspirujemy do działania, stwarzamy możliwości. Przykładem takiego działania jest Program Stypendialny o którym będą Państwo mogli porozmawiać z Marzeną Atkielską – Prezes Zarządu Fundacji Santander
Piątek (9 października) Katarzyna Teter – menedżer ds. społecznej odpowiedzialności biznesu Santander Bank Polska, porozmawia o tym jakie działania, związane z ekologią, realizuje bank.

Linki i multimedia

Raport odpowiedzialnego Biznesu Santander Bank Polska 2019 – https://raport.santander.pl/

Pobierz poradnik dla rodziców „Finansiaki to My!” – https://finansiaki.pl/ksiazka-finansiaki-to-my/