Rzeczpospolita

Przejdź na stoisko »

Coraz więcej firm dostrzega potrzebę wdrażania idei i strategii odpowiedzialnego biznesu, a odpowiedzialność społeczna staje się jednym z kryteriów oceny firmy i warunków budowy jej dobrego wizerunku. Niepewne czasy tylko wzmacniają ten trend i katalizują działania odpowiedzialne społecznie „Rzeczpospolita” zawsze stara się być blisko biznesu, przedsiębiorców, ludzi – dlatego też tematy z zakresu CSR są nam szczególnie bliskie. Jedne z naszych flagowych projektów to coroczne projekty „Biznes Odpowiedzialny w Polsce” oraz „Walka o Klimat”.

Redakcje „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” od 2016 roku realizują projekt pt. „Biznes odpowiedzialny w Polsce”, w ramach którego zajmują się tematyką CSR.

W ramach projektu odbywają się debaty oraz powstaje specjalna publikacja poświęcona szeroko pojętemu zagadnieniu CSR. Projekt został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju i Ministerstwa Finansów.

Dziennik „Rzeczpospolita” aktywnie włącza się w działania proklimatyczne. Stoi za tym codzienna praca dziennikarzy zajmujących się tematyką energetyki, surowców, żywności, transportu czy gospodarki o obiegu zamkniętym, którzy w swoich tekstach zwracają uwagę na problematykę ochrony środowiska i klimatu. Od 2017 roku na przełomie listopada i grudnia ukazuje się specjalna publikacja pt. „Walka o klimat”, w której relacjonujemy debaty eksperckie, które na przestrzeni kilku miesięcy odbywały się w redakcji dziennika. W publikacji tej poruszamy najważniejsze kwestie, które w danym roku były istotne w szeroko pojętym obszarze energetyczno-klimatycznym. Publikacja wzbogacona jest o specjalne teksty problemowe, pisanie zarówno przez dziennikarzy, jak i ekspertów. To również miejsce ciekawych rozmów z gośćmi z kraju i zagranicy.

W roku 2017 w pierwszym wydaniu tej publikacji dużo miejsca poświęciliśmy gospodarce o obiegu zamkniętym i kwestii rozszerzonej odpowiedzialności producentów. Rok później, na Szczyt Klimatyczny COP24 w Katowicach przygotowaliśmy specjalne, dwujęzyczne wydanie, w którym szeroko opisywaliśmy aktualne, globalne wyzwania klimatyczne z podkreśleniem jak ważne jest podjęcie wspólnych działań by chronić planetę. W kolejnej edycji skupialiśmy się na transformacji energetyki i potrzebie kompleksowych rozwiązań dla regionów górniczych.

W tym roku chcemy zwrócić uwagę na problem wody, perspektywę rozwoju OZE w Polsce oraz zrównoważonego rozwoju firm – czyli tego, w jaki sposób biznes może zaangażować się w walkę ze skutkami zmian klimatu.

Planowane działania przy Gorącym Stoliku

Wystawca zaprezentuje:

  • projekt „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” pt. „Biznes Odpowiedzialny w Polsce”
  • projekt „Walka o Klimat”
  • wydane publikacje z obszaru CSR

Linki i multimedia