Program „Przedsiębiorstwo Fair Play”

Przejdź na stoisko »

„Przedsiębiorstwo Fair Play” to najdłużej obecny na polskim rynku program promujący politykę społecznej odpowiedzialności biznesu i certyfikujący w tym zakresie polskie przedsiębiorstwa. Nasz certyfikat potwierdza, że dana firma działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zasadami etyki, a także angażuje się w działania na rzecz społeczeństwa i środowiska naturalnego. W ciągu 22 lat certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” przyznany został ponad 2 500 przedsiębiorstwom, w tym Polpharmie, Grupie Tarczyński, firmie Kanlux czy Erkado.

Misją naszego programu jest propagowanie wśród przedsiębiorców etycznych zachowań i przekonanie ich, że sukces osiągnąć można budując zrównoważony biznes, nastawiony nie tylko na zysk, ale także na potrzeby otoczenia. Program afiliowany jest przy Krajowej Izbie Gospodarczej – największej niezależnej organizacji biznesu w Polsce.

Planowane działania na stoisku

Na naszym wirtualnym stoisku znajdą Państwo artykuły i materiały blogowe stworzone przez nasz zespół. Składają się na niego eksperci z wieloletnim doświadczeniem z zakresu CSR, zdobytym poprzez obserwowanie dobrych praktyk setek firm, weryfikowanych w ramach programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Dwa spośród udostępnionych artykułów poświęcone są działaniom podjętym przez środowisko biznesowe w reakcji na panującą obecnie pandemię COVID-19.

Zachęcamy też do pobrania opracowanego wraz z „Instytutem Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” standardu zarządzania zasobami ludzkimi „Zatrudnienie Fair Play”, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą krok po kroku wdrożyć zasady społecznej odpowiedzialności biznesu do procedur zarządzania ich firmą.

Planowane działania przy Gorącym Stoliku

Zapraszamy do zadawania pytań ekspertom  programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” przy naszym wirtualnym stoliku. Czekamy na Państwa codziennie w godzinach 13:00 – 16:00.

Linki i multimedia