MSC Polska (Marine Stewardship Council)

Przejdź na stoisko »

MSC (Marine Stewardship Council) jest niezależną, międzynarodową organizacją pozarządową. Wraz z naukowcami, rybakami oraz organizacjami ekologicznymi MSC opracowało standardy środowiskowe w zakresie zrównoważonego rybołówstwa, aby promować przyjazne środowisku praktyki rybackie wśród konsumentów i partnerów na całym świecie. Działania MSC obejmują wyróżnianie odpowiedzialnych praktyk rybackich certyfikatem MSC, certyfikację w łańcuchu dostaw, współpracę z partnerami biznesowymi oraz programy edukacyjne, wpływające na decyzje zakupowe konsumentów na całym świecie.

Certyfikacja MSC pomoże Twojej firmie zaspokoić rosnące wymagania klientów, którzy coraz częściej oczekują identyfikowalnych ryb i owoców morza pochodzących ze zrównoważonych połowów. Uzyskanie certyfikatu MSC to również szansa na wzmocnienie reputacji firmy oraz nowe możliwości biznesowe.

Przystąp do programu MSC, ponieważ:

  1. Rośnie globalne zapotrzebowanie na ryby i owoce morza pochodzące ze zrównoważonych połowów. Certyfikat MSC to Twoja odpowiedź na oczekiwania konsumentów, którzy coraz częściej poszukują produktów identyfikowalnych, pochodzących ze zrównoważonych źródeł.
  2. Produkty z certyfikatem MSC wzbudzają zaufanie konsumentów. Certyfikat MSC to jasny znak, że Twoje produkty są identyfikowalne i pochodzą ze zrównoważonych połowów.
  3. Certyfikat MSC to satysfakcja dla Ciebie, Twoich pracowników oraz partnerów, płynąca z zaangażowania w ochronę zasobów morskich dla nas i przyszłych pokoleń.
  4. Certyfikat MSC pomoże Ci zademonstrować, że firma, którą reprezentujesz jest dobrze zarządzana w zakresie zrównoważonego rozwoju.
  5. Certyfikat MSC to wybór spośród wielu dziko poławianych gatunków ryb i owoców morza, od tysięcy certyfikowanych dostawców.

Planowane działania na stoisku

MSC (Marine Stewardship Council) to międzynarodowa organizacja pozarządowa, która wraz z naukowcami, rybakami oraz organizacjami ekologicznymi opracowuje standardy środowiskowe w zakresie zrównoważonego rybołówstwa. Działania MSC obejmują:

  • wyróżnianie odpowiedzialnych praktyk rybackich certyfikatem MSC
  • certyfikację w łańcuchu dostaw,
  • współpracę z partnerami biznesowymi, programy edukacyjne oraz akcje promocyjne wpływające na decyzje zakupowe konsumentów na całym świecie.

Niebieski certyfikat MSC umieszczony na produktach rybnych i owocach morza gwarantuje, że pochodzą one ze stabilnych i dobrze zarządzanych łowisk. Dokonując odpowiedzialnych wyborów przyczyniamy się do utrzymania mórz i oceanów świata w dobrej, stabilnej kondycji dla nas i dla przyszłych pokoleń.

Planowane działania przy Gorącym Stoliku

Chcesz się dowiedzieć czym jest program MSC i jak może do niego przystąpić Twoja firma?

W jaki sposób Twoja firma może wspierać zrównoważony rozwój mórz i oceanów?

Dlaczego tak ważna jest ochrona żywych zasobów mórz i oceanów?

Mały niebieski znak dla naszej Błękitnej Planety – jak dzięki logo MSC możemy chronić dziko żyjące ryby i owoce morza?

Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania dotyczące warunków przystąpienia do programu MSC i procesu certyfikacji. Zachęcamy także do dyskusji na temat realizacji wspólnych działań na rzecz ochrony mórz i oceanów.

Harmonogram

Poniedziałek (5 października) Wkrótce
Wtorek (6 października) Wkrótce
Środa (7 października) Wkrótce
Czwartek (8 października) Wkrótce
Piątek (9 października) Wkrótce

Linki i multimedia

1. https://youtu.be/2LOxNr7Uk88 – Mały niebieski znak dla naszej Błękitnej Planety

2. www.msc.org/pl