Europejski Fundusz Leasingowy S.A.

Przejdź na stoisko »

Strategia CSR w Grupie EFL opiera się na 3 filarach: gospodarczym, społecznym i środowiskowym. Inicjatywy podejmowane przez nasze spółki w tych obszarach mają na celu tworzenie nowych szans biznesowych oraz zwiększanie pozytywnego wpływu na otoczenie i wspieranie postaw proekologicznych wśród naszych pracowników i klientów.

Planowane działania na stoisku

Podczas tegoroczny targów chcielibyśmy przede wszystkim podzielić się działaniami, które podjęliśmy w trudnym dla nas wszystkim czasie epidemii koronawirusa. Ten czas szczególnie wystawił na próbę nasze CSR-owe zaangażowanie w pomoc naszemu najbliższemu otoczeniu, a więc Pracownikom, Klientom i Partnerom. Zaprezentujemy stałe działania związane z ekologią, z upowszechnianiem wiedzy poprzez cykl raportów „Pod lupą”, z promowaniem wellbeingu wśród Pracowników, gdzie za program „Doładuj Baterie” dostaliśmy dwie nagrody „Well Power” oraz tegoroczną Friendly Worplace 2020”. Opowiemy o tym, jak wspieramy młode pokolenie wchodzące na rynek pracy w inicjatywie Klub Młodego Przedsiębiorcy oraz jak pomagamy potrzebującym – poprzez zbieranie datków, ofiarowanie potrzebnych sprzętów  i świątecznych podarków. Ostatni projekt to „Kobiety w biznesie”, poprzez który promujemy przedsiębiorczość kobiet, jak również zalety gender diversity w środowisku pracy oraz ideę work-life balance. Co ważne do tego projektu zaprosiliśmy zarówno ekspertów, jak i nasze Klientki.

Pragniemy promować zaangażowanie w działania w słusznej sprawie, gdzie budżety odgrywają mniejszą rolę, a liczy się wspieranie dobrych praktyk.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska i zapoznania się z wartościowymi materiałami.

Planowane działania przy Gorącym Stoliku

Tematy, jakie zamierzamy poruszyć w trakcie trwania części networkingowej dotyczą najważniejszych
obszarów działalności Grupy EFL i zostaną zaprezentowane w postaci animacji. Są to:

  • Raporty: Zielona energia w MŚP + Raport CSR w MŚP.
  • Kobiety w biznesie – projekt promujący przedsiębiorcze kobiety, różnorodność płci w środowisku pracy oraz jak skutecznie wypoczywać i mieć ciągle zapał do pracy.
  • Współpraca z Fundacją DKMS – promowanie inicjatywy pomagania innym w walce o życie, w walce z białaczką.
  • Przylądek Nadziei – pomoc Centrum Onkologicznemu dla Dzieci.
  • Tydzień Zrównoważonego Transportu – działania dla pracowników, oferty dla klientów.
  • Współpraca z Fundacją Odblaskowi – promocja bezpieczeństwa w poruszaniu się po drodze.
  • Odyseja Bałtycka – usuwanie śmieci z bałtyckich plaż, wspólna akcja z bankiem Credit Agricole.
  • Klub Młodego Przedsiębiorcy – wparcie dla wychowanków Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania powyżej 15. roku życia. Głównym celem jest zdobycie przez podopiecznych wiedzy oraz umiejętności potrzebnych do wejścia na rynek pracy oraz wskazanie aktywności zawodowej jako jednej z dróg kreowania własnej przyszłości. Patronat Prezydenta miasta Wrocławia. Aktualnie dbamy o bezpieczeństwo naszych dotychczasowych uczestników i przygotowujemy się do uruchomienia nowej edycji projektu.
  • Działania podczas COVID-19 (pomoc Szpitalowi przy ul. Koszarowej, pomoc dla Pracowników, Klientów, Partnerów)

Harmonogram

Czwartek (8 października)

13.30-14.00 – Prezentacja obszarów działalności CSR Grupy EFL – animacja „Działaj w CSR bez względu na COVID-19”

14.00-15.00 – Sesja networkingowa: CSR w Grupie EFL: Raport „Zielona energia w MŚP. Pod lupą”, Projekt „Kobiety w biznesie”

Linki i multimedia