Dekoeko.pl to innowacyjna platforma upcyklingowa, która rewolucjonizuje sposób myślenia o odpadach. W jednym miejscu łączymy ze sobą designerów, największe firmy i konsumentów, aby wspólnie budować gospodarkę cyrkularną.

Nadajemy wyższą wartość markom, dostarczając naszym klientom produkty upcyklingowe, które są uwielbiane przez konsumentów. Skupiamy się głównie na brandowanych odpadach, zużytych opakowaniach czy innych materiałach, które są trudne do recyklingu, a posiadają ogromny potencjał do przetworzenia na gadżety/produkty konsumenckie, a zatem do stworzenia pozytywnego wizerunku marki. Są to między innymi: nieaktualne materiały marketingowe, banery reklamowe,
wielkoformatowe siatki mesh, katalogi, ulotki, wadliwe kolekcje produktów, odpady opakowaniowe, plastik, tekstylia oraz wszystkie inne unikatowe materiały, które pozornie nie posiadają już żadnej wartości, ale są inspiracją dla naszego ekosystemu projektantów upcyklingowych.

Nasze działania zostały docenione w konkursach w Polsce i za granicą – zostaliśmy finalistami Chivas Venture Competition, otrzymaliśmy tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, weszliśmy do krajowego finału Central European Startup Awards, otrzymaliśmy nagrodę Sustainable Economy Award w kategorii Lider Technologii dla Zrównoważonego Rozwoju.

Żyjemy w czasach nieustannie zmieniających się zachowań konsumenckich, rosnącej świadomości ograniczonych zasobów naturalnych oraz powszechnego rozumienia, iż tradycyjna gospodarka linearna nie spełnia już swoich założeń.

Koncepcja gospodarki obiegu zamkniętego, czy też gospodarki cyrkularnej, niesie nadzieję naszej nadmiernie obciążonej odpadami konsumenckimi planecie – plastikiem, butelkami PET, tekstyliami z przemysłu fast fashion oraz wszelkimi innymi materiałami, będącymi produktem ubocznym nadmiernej konsumpcji.

Platforma Deko Eko wnosi swój własny wkład w tę istotną zmianę, przyspieszając rozwój rynku działającego na zasadach gospodarki o obiegu zamkniętym. Proponujemy innowacyjną platformę upcyklingową (przetwarzania odpadów na przedmioty o wyższej wartości), która całkowicie zmienia sposób myślenia o odpadach. Przekuwamy odpady w źródło zysku, zapewniając najwyższy możliwy wzrost wartości – od zera do pełnowartościowego produktu gotowego do wprowadzenia do ponownej sprzedaży.

Naszą misją jest stworzenie największej na świecie platformy dla produktów i usług upcyklingowych, gromadzącej najzdolniejszych projektantów, twórców i producentów tworzących w duchu upcyklingu.

Współpracujemy z najlepszymi projektantami startupami oraz producentami z Polski i Europy, tworząc estetyczne i funkcjonalne produkty konsumenckie, wykonane ze starannie wyselekcjonowanych materiałów odpadowych pochodzących od firm i globalnych korporacji. Nasza autorska oferta „Upcykling marki” pozwala na dostarczanie globalnym firmom prezentów motywacyjnych dla pracowników oraz upominków reklamowych budujących lojalność wobec marki. Jednak co ważniejsze, umożliwiamy obieg zamknięty poprzez wprowadzanie na rynek linii produktów pochodzących z upcyklingu poprzez nasze Shop-in Shops.

Planowane działania na stoisku

Deko Eko odpowiada na poważny problem współczesnego świata związany z nadmierną ilością śmieci, fundamentalnie zmieniając podejście do odpadów. Nasza platforma wkracza tam, gdzie branża recyklingowa nie wykształciła jeszcze odpowiednich rozwiązań z obszaru gospodarowania odpadami, oferując firmom i globalnym korporacjom innowacyjne podejście do kwestii trudnych do recyklingu materiałów odpadowych.

Na stoisku Deko Eko odwiedzający będą mogli:

 • dowiedzieć się o szerokiej ofercie produktów i usług upcyklingowych Deko Eko
 • zapoznać się z koncepcją Upcyklingu Marki i dowiedzieć się jak można ją wykorzystać w budowaniu bardziej cyrkularnych marek
 • przeprowadzić szybką analizę potencjału upcyklingowego swojej marki z naszymi ekspertami
 • pobrać materiały informacyjne o firmie (booklet)
 • pobrać informacje dla designerów, jak dołączyć do społeczności Deko Eko
 • pobrać nasz autorski e-book pokazujący możliwości upcyklingu plastiku i rzucający nowe światło na wyzwania związane z nadmierną ilością generowanego plastiku
 • zapoznać się z tegoroczną ofertą upcyklingowych upominków świątecznych
 • porozmawiać z ekspertami z Deko Eko o potencjale Państwa odpadów i naszej autorskiej usłudze “Activation Package”

Planowane działania przy Gorącym Stoliku

Nasi eksperci będą do Państwa dyspozycji przez cały czas trwania sesji przy Gorących Stolikach. Odpowiemy na pytania, zainspirujemy i pokażemy, czym może być upcykling i jak za jego pomocą budować bardziej cyrkularne marki. Jesteśmy do Państwa dyspozycji zarówno podczas spotkań ogólnych, jak i na czacie.

Podczas sesji stolikowych zapraszamy do spotkań z naszymi ekspertami, którzy będą:

 • opowiadać o naszym autorskim koncepcie “upcyklingu marki” i jego zastosowaniu w Państwa firmie;
 • przedstawiać nowatorskie rozwiązania na upcykling plastiku;
 • prezentować nowe funkcjonalności biznesowe naszej unikatowej na skalę europejską platformy upcyklingowej Dekoeko.pl;
 • inspirować Państwa do działań CSR oraz edukacyjnych w Państwa organizacji poprzez zaprezentowanie oferty eventów, warsztatów i pomysłów na zbiórki konsumenckie w dziedzinie ekologii w formule offline i online;
 • wspólnie szukać rozwiązań na wyjątkowe, cyrkularne gadżety świątecznie i innego rodzaju korporacyjne prezenty budujące lojalność Państwa Klientów i kontrahentów!

Harmonogram

Poniedziałek (5 października) Budowanie bardziej zrównoważonych i cyrkularnych marek: inspirujące spotkanie prezentujące koncept “Brand Upcyclingu” oraz wybrane realizacje upcyklingowe z platformy Deko Eko.
Wtorek (6 października) Plastic upcycling: metody, możliwości, przyszłość. Pokażemy Państwu prezentację z inspiracjami z zakresu upcyklingu plastiku. Przedstawimy możliwości przetworzenia plastikowych odpadów w użyteczne przedmioty, trade marketingowe gifty czy przedmioty użyteczności publicznej. Krótko opowiemy o najnowszych trendach i innowacjach w dziedzinie odzysku plastiku.
Środa (7 października) Premiera kont biznesowych na innowacyjnej platformie B2B Dekoeko.pl: dlaczego warto tu być, korzyści i funkcjonalności dla firm i twórców.

Platforma Dekoeko.pl to ogromne możliwości w obszarze gospodarki cyrkularnej dla korporacji i firm: brandowane sklepy z upcyklingowymi produktami dla Twoich pracowników, stały kontakt z największym w Europie ekosystemem upcyklingowych designerów, możliwość publikowania Wyzwań dla designerów i dużo więcej!

Czwartek (8 października) Pomysły i inspiracje na działania CSR oraz edukacyjne w Państwa firmie. Eko eventy dla klientów oraz pracowników, zbiórki konsumenckie Twoich odpadów, kreatywne warsztaty w formule offline i online to tylko niektóre z naszych propozycji.
Piątek (9 października) W ostatni dzień opowiemy, jak sprawić, żeby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia w Państwa organizacji były bardziej upcyklingowe. Przedstawimy naszą ofertę upominków świątecznych, ekologicznych kalendarzy i gadżetów. Opowiemy przy tej okazji o tym jak tworzyć bardziej odpowiedzialne i cyrkularne prezenty korporacyjne na różnego rodzaju okazje.

Linki i multimedia