targicsr-banner

Schenker

DB Schenker to globalny operator logistyczny. Działamy w ponad 130 krajach, a nasza historia zaczęła się już 145 lat temu. Dążymy do równowagi między efektywnością ekonomiczną, wpływem na społeczeństwo i środowisko. Dbamy o naszych pracowników, dostawców, klientów i otoczenie. Wdrażamy proekologiczne rozwiązania w logistyce. Budujemy kulturę Lean. Chcemy być najlepszym pracodawcą i preferowanym sąsiadem. Wspieramy realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDGs). Publikujemy raporty społeczne. Od lat jesteśmy Liderem w Rankingu Odpowiedzialnych firm.

Na Targach CSR

Od 2008 r. DB Schenker prowadzi program wolontariatu pracowniczego, pod nazwą „Czas Pomagania”. Łącznie pracownicy naszej firmy przeprowadzili prawie 450 projektów na rzecz lokalnych społeczności wokół kilkudziesięciu oddziałów firmy w całej Polsce. W każdą edycję programu angażuje się średnio 600 osób.

Chcemy podzielić się wiedzą i doświadczeniem dotyczącym pracy wolontariusza i lidera, ważnych szczegółów na temat organizacji projektu, komunikacji i innych istotnych aspektów. Opowiemy jak zmobilizować współpracowników do udziału w wolontariacie, jak zachęcić przełożonych i firmę do wsparcia, jak wyjść poza nią w poszukiwaniu dodatkowej pomocy.

Linki