targicsr-banner

Jeronimo Martins

Podczas Targów CSR sieć sklepów Biedronka prezentuje przykłady swoich działań, które mają przyczyniać się do poprawy jakości życia społeczeństwa.

Jednym z naszych priorytetów jest rozwój modelu biznesowego w taki sposób, by na każdym etapie przeciwdziałać marnowaniu artykułów spożywczych. O tym, że nasze działania przynoszą rezultaty, świadczy fakt, że w 2017 r. sieć Biedronka we współpracy z partnerami społecznym, posiadającymi status Organizacji Pożytku Publicznego, przekazała potrzebującym żywność o wartości 6,3 mln zł. O sposobach przeciwdziałania marnowaniu żywności będzie mowa także podczas panelu dyskusyjnego w trakcie Targów, w którym weźmie udział przedstawiciel Biedronki.

Nasze działania obejmują m.in. proces zarządzania łańcuchem dostaw, polegający na jego zintegrowaniu z ponad 600 partnerami handlowymi. Dzięki temu, a także optymalnie rozmieszczonym w całej Polsce 16 centrom dystrybucyjnym, jesteśmy w stanie skrócić do minimum czas składowania towarów oraz dostarczyć je w 24 godziny od zamówienia przez sklep. Wszystkie nasze sklepy są zaopatrywane każdego dnia, a wiele z nich przyjmuje 2-3 dostawy w ciągu doby. Dzięki temu produkty dostarczane do sklepów Biedronka zachowują długo świeżość i wysoką jakość, a dostawy są precyzyjnie dostosowane do popytu.

Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych, od planowania zapasu czy operacji magazynowych, przez nowoczesne rozwiązania transportowe, po recykling (ok. 98% produktów spożywczych przeznaczonych do likwidacji jest wykorzystywanych np. w produkcji biogazu, karmy dla zwierząt i w gorzelniach) pozwala nam mówić o optymalizacji procesów, a te pozwalają na minimalizację strat.

Kolejny przykład to własna fabryka zup w Parzniewie, w której oprócz skalibrowanych warzyw używamy także tych o nietypowym kształcie (np. ziemniaków, marchwi czy cebul). Warunkiem jest oczywiście zachowanie najwyższej jakości użytych składników.

Na naszym stoisku można zapoznać się także z wieloma innymi działaniami CSR, prowadzonymi przez naszą sieć.