targicsr-banner

ING Bank Śląski S.A.

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest wpisana w naszą codzienną działalność zarówno biznesową jak i poza biznesową. Coraz częściej mówimy jednak o zrównoważonym rozwoju, który stanowi nieodłączny element naszej strategii biznesowej. Przez zrównoważony rozwój rozumiemy nasze działania w wielu, istotnych dla społeczeństwa i gospodarki obszarach oraz naszą odpowiedzialność i troskę za efekty tych działań. Dotyczy to nie tylko samego biznesu, ale również naszych pracowników z ich rodzinami, liczne społeczności lokalne, z którymi współpracujemy oraz środowisko naturalne, z którego korzystamy i którego częścią jesteśmy.

Nasz bank angażuje się w wiele inicjatyw z obszaru edukacji finansowej oraz działa na rzecz przedsiębiorczości. Wspólnie z Fundacją ING Dzieciom prowadzimy program wolontariatu pracowniczego. Nasi pracownicy – wolontariusze – organizują różnego rodzaju projekty dla lokalnych społeczności. Ponad połowa z nich jest związana z edukacją finansową. Od roku szkolnego 2017/2018, wspólnie z Fundacją ING Dzieciom oraz partnerem społecznym – Centrum Edukacji Obywatelskiej, tworzymy program Młodzi Przedsiębiorczy.

Ochrona środowiska naturalnego stanowi ważny element naszej długoterminowej strategii. Jesteśmy świadomi zagrożeń płynących z nadmiernego korzystania z zasobów naturalnych i aktywnie staramy się im przeciwdziałać. Proaktywnie wspieramy i promujemy rozwiązania związane z ochroną środowiska naturalnego. Dlatego pod koniec 2017r. przyjęliśmy nową deklarację ekologiczną. W 2018r. rozpoczęliśmy natomiast szeroką kampanię na rzecz czystego powietrza. Wprowadziliśmy szeroką ofertę finansowania produktów i rozwiązań energooszczędnych (w której rezygnujemy z prowizji za udzielenie kredytów).

Pozostajemy w składzie RESPECT Index – indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie, notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych – od samego początku jego utworzenia, czyli od 2009 roku. Nasze działania z obszaru zrównoważonego rozwoju kompleksowo przedstawiamy w Zintegrowanym Raporcie Rocznym ING Banku Śląskiego.

Na Targach CSR

Jeżeli uważasz, że przedsiębiorczość i edukacja finansowa jest przyszłością i decyduje o rozwoju, wierzysz, że poprzez codzienne wybory w życiu i w pracy możesz ograniczyć swój wpływ na środowisko naturalne, wspierasz ideę banku bez barier, z równym dostępem do naszych usług dla wszystkich, zapraszamy na nasze stoisko. Porozmawiajmy o naszej roli, o tym co możemy zmienić, żeby być o krok do przodu. Na targach planujemy zaprezentować działania zrównoważonego rozwoju ING Banku Śląskiego, wolontariat pracowniczy, ekobrand, edukację finansową. Opowiemy o naszej współpracy razem z Fundacją ING Dzieciom, Fundacją Sztuki Polskiej ING  oraz naszymi partnerami: Warszawskim Instytutem Bankowości i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zapraszamy!

  • 10.00 – 11.00 – Fundacja ING Dzieciom – Spotkanie z Agatą Tomaszewską o współpracy międzysektorowej
  • 11.00 – 12.00 – Fundacja Sztuki Polskiej ING – spotkanie z Ewą Szerszeń Co robi Bałwan w lodówce – promocja książki
  • 12.00 – 13.00 – Współpraca się opłaca, czyli jak skutecznie przygotowywać młodych ludzi do współpracy w zespole – warsztaty z Anną Samel, Magdaleną Świderską z Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej
  • 13.00 – 13.30 – Warszawski Instytut Bankowości – Quiz Finansowo-CSRowy – konkurs z nagrodami
  • 13.30 – 14.00 – Jak złapać Bakcyla finansów – Urszula Szulc – o największym w Polsce programie edukacji finansowej

Linki