targicsr-banner

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa (FHO) to organizacja pożytku publicznego z prawie 30-letnim doświadczeniem. FHO niesie bezpłatną pomoc ludziom, którzy u kresu choroby onkologicznej bardziej niż kiedykolwiek potrzebują troski, serdeczności i poczucia bezpieczeństwa. Wspieramy także rodziny chorych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu i wielkiemu sercu darczyńców oraz wolontariuszy, a także pracy całego grona ludzi z pasją.

W skali roku nasz zespół (lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeutki, psychologowie oraz ksiądz kapelan) otacza bezpłatną opieką ponad 3.200 pacjentów (w hospicjum stacjonarnym jest to około 1.000 osób, w hospicjum domowym około 2.200 osób). Licznie pomagają wolontariusze, którzy wraz z całym zespołem towarzyszą pacjentowi i jego bliskim w tej trudnej drodze.

Nasze hospicjum to nie umieralnia! To miejsce, w którym dbamy o godne życie każdego człowieka. To miejsce, w którym pomagamy cieszyć się każdą chwilą życia, aż po jego kres. Nasze doświadczenie uczy, że zapewniając chorym kompleksową i pełną opiekę, dbając o wypełnienie czasu różnorodną aktywnością, częstokroć sprawiamy, że zmienia się życie ich i ich rodzin.

W ramach strategii odpowiedzialnego rozwoju nasza Fundacja realizuje wiele innowacyjnych dla środowiska opieki paliatywnej inicjatyw i programów społecznych. Zapraszamy na naszą stronę internetową www.fho.org.pl oraz na fanpage na Facebooku, gdzie znajdą Państwo wszelkie informacje o hospicjum i zobaczą, jak wielu dodatkowych działań się podejmujemy.

FHO jest ciekawym przykładem rozwojowych przemian w obrębie sektora organizacji pozarządowych. Poszukiwanie innowacji społecznych, nowoczesne narzędzia marketingowe, analiza strategiczna, czy konieczność zdobywania partnerów biznesowych i rynku – to wszystko staje się codziennością FHO jako organizacji nastawionej na rozwój.

Naszym CSR-owym marzeniem i celem jest dalsze budowanie z biznesem, innymi organizacjami pozarządowymi oraz administracją publiczną długofalowych partnerstw, które – będąc wzajemnie korzystnymi – przysłużą się również dobru społeczności lokalnej i pozwolą na zapewnienie naszym pacjentom godnego życia do końca. Niezwykle istotne dla rozwoju FHO jest synergiczne łączenie doświadczeń biznesowych z obszarów marketingu, CSR oraz biznesu zdrowotnego z celami społecznymi Fundacji, jej pracowników i pacjentów.

Na Targach CSR

Na stoisku wykonywane będą masaże lecznicze, po wcześniejszej konsultacji z fizjoterapeutami Fundacji Hospicjum Onkologiczne (FHO).

Odwiedzający będą mogli zasięgnąć nieodpłatnej porady wykwalifikowanego specjalisty.

Z ramienia FHO na stoisku obecni będą pracownicy biura Fundacji, którzy chętnie opowiedzą o obszarach pomocy w jakie może włączyć się firma. Zachęcamy do porozmawiania z koordynatorem wolontariatu, który wskaże jakie możliwości włączenia się w działania hospicjum mają przedsiębiorcy (wolontariat pracowniczy).

Ponadto promowana będzie Poradnia leczenia bólu, a zatem jedna z komercyjnych usług świadczonych przez FHO. Tu również będzie można zasięgnąć porady specjalisty w określonych godzinach .

Na stoisku będziemy również promować program Pola Nadziei, akcję „18,60” oraz piknik Odczarowanie Hospicjum.

Linki