targicsr-banner

Bank Zachodni WBK

https://youtu.be/iI0t7B_fe-o

W Banku Zachodnim WBK przez odpowiedzialny biznes rozumiemy prowadzenie działalności w sposób zrównoważony. To znaczy, że nasze decyzje podejmujemy uwzględniając to jak wpłyną na naszych klientów, pracowników i partnerów biznesowych oraz społeczności lokalne, w których funkcjonujemy czy środowisko naturalne. Odpowiedzialność biznesu traktujemy jako integralną cześć naszej podstawowej działalności. Dlatego jest ona częścią naszej strategii biznesowej. Bardzo ważna jest dla nas także nasza działalność społeczna. Programy jakie realizujemy to min. Jak Jeździsz, Obsługa bez barier, Santander Orchestra, Finasiaki czy Santander Universidades.

Na Targach CSR

Wiodącym projektem, który zostanie zaprezentowany w tym roku na Targach CSR przez Bank Zachodni WBK jest „Jak jeździsz”. Działania prowadzone w ramach projektu „Jak Jeździsz” można na co dzień śledzić w mediach społecznościowych. Dzięki wydarzeniu, które będzie miało miejsce podczas tegorocznych Targów CSR uczestnicy będą mogli poznać inicjatywę od innej – praktycznej strony.

Projekt „Jak Jeździsz” to jedna z form pokazania, czym jest zaangażowanie społeczne w Banku Zachodni WBK. Zależy nam, aby docierać nie tylko do klientów, fanów na portalach społecznościowych, ale również do szerszej grupy odbiorców. Wierzymy, że dzięki takim wydarzeniom jak Targi CSR możemy budować jeszcze większe ich zaangażowanie. I oczywiście powiększać społeczność odpowiedzialnych kierowców w lokalnych społecznościach.

Celem akcji „Jak Jeździsz” jest zaszczepianie świadomości odpowiedzialnego zachowania na drodze wśród kierowców. Za pomocą intensywnej kampanii informacyjnej oraz prostych i ciekawych aplikacji jesteśmy w stanie poszerzyć elementarną wiedzę o ruchu drogowym.
Chcemy promować wysoką kulturę jazdy, odpowiednie poruszanie się po rondach oraz ideę udzielania pierwszej pomocy. Ta wiedza jest o tyle istotna, że jej nieposiadanie może prowadzić do wielu – często groźnych – zdarzeń na polskich drogach.

Podczas Targów CSR odwiedzający będą mogli przeżyć m.in. symulację wypadku samochodowego (dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości), poprawić swój refleks za kierownicą czy przejść kurs bezpiecznej jazdy. Stanowiska będą dostępne do indywidualnej praktyki, konsultacji, ćwiczeń.
Gościem specjalnym wydarzenia będzie Kuba Giermaziak, ambasador projektu Jak Jeździsz, kierowca wyścigowy, wicemistrz Porsche Supercup, uczestnik legendarnego wyścigu 24h LeMans.

Linki