SDGs

19.12.2018

Jakie działania CSR podejmują odpowiedzialni pracodawcy? Trwa nabór dobrych praktyk do Raportu FOB

Społeczna odpowiedzialność biznesu przejawia się w działaniach skierowanych zarówno na zewnątrz jak i do wnętrza organizacji. Jednym z kluczowych obszarów, w którym realizowane są praktyki z zakresu CSR jest miejsce pracy. Firmy podejmują inicjatywy wspierające rozwój kompetencji pracowników, równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym oraz podnoszące poziom bezpieczeństwa w miejscu pracy. Prowadzone działania mogą do 9 stycznia br. zgłosić do Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.
13.12.2018

Zakupowe szaleństwo przed Świętami – co warto wiedzieć o odpowiedzialnej modzie

Przy okazji świątecznych zakupów warto pamiętać o tym, aby kupować odpowiedzialnie i nie ulegać „modzie na szybką modę”, nie zanieczyszczać środowiska i kupować tylko to czego potrzebujemy. Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie przygotowała krótki film, w którym podpowiada jak to zrobić.
06.12.2018

Kampania 17 Celów na Szczycie Klimatycznym ONZ

Kampania 17 Celów zostanie zaprezentowana na COP24 jako przykład działań polskiego biznesu na rzecz realizacji Agendy 2030 i przeciwdziałania zmianom klimatu. Prezentacja odbędzie się podczas wydarzenia SDG Global Action Hour: Climate Edition, organizowanego przez ONZ 12 grudnia. CSR Consulting, inicjator Kampanii, realizowanej w partnerstwie merytorycznym z Forum Odpowiedzialnego Biznesu, podsumuje inicjatywy biznesu w 2018 roku oraz ogłosi plany na 2019 rok.
03.12.2018

Responsible Business Forum as a partner of the World Climate Summit – The Investment COP during this year’s COP24 Climate Summit in Katowice

The COP24 Climate Summit is a particularly anticipated event scheduled for the beginning of December. It is a key meeting from both a political and business perspective. An important item on its agenda is the World Climate Summit Investment COP, organised on 11–12 December in Katowice by World Climate Ltd., UNDP, IRENA. The Responsible Business Forum is a partner of the event.
03.12.2018

Walka o klimat – dodatek do Rzeczpospolitej na COP24 pod patronatem FOBu

Z okazji rozpoczynającego się własnie w Katowicach Szczytu Klimatycznego COP24, Rzeczpospolita wydała specjalny dodatek poświęcony przeciwdziałaniom zmianom klimatu. Publikacja, która będzie dystrybuowana m.in. wśród uczestników objęta została patronatem m.in. Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Deloitte i Centrum UNEP/GRID Warszawa.
26.11.2018

Start zgłoszeń do największego w Polsce przeglądu odpowiedzialnego biznesu

Forum Odpowiedzialnego Biznesu rozpoczęło nabór praktyk do największego w Polsce przeglądu CSR - Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Zgłoszenia działań realizowanych przez firmy w 2018 roku odbywać się będą do 9 stycznia 2019 roku poprzez formularz.
21.11.2018

Forum Odpowiedzialnego Biznesu partnerem World Climate Summit -The Investment COP podczas tegorocznego Szczytu Klimatycznego COP24 w Katowicach

Szczyt Klimatyczny COP24 - szczególnie mocno oczekiwane wydarzenie, już niebawem, na początku grudnia. To kluczowe spotkanie zarówno z perspektywy politycznej, jak i biznesowej. Do ważnych punktów jego agendy należy World Climate Summit Investment COP, organizowany w dniach 11-12 grudnia w Katowicach przez World Climate Ltd., UNDP, IRENA. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem wydarzenia.
20.11.2018

Poznaliśmy zwycięzców Hackathonu SDG Głównego Urzędu Statystycznego

W dniach 9-10 listopada 2018 r. w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego odbył się hackathon popularyzujący Cele Zrównoważonego Rozwoju i dane statystyczne dotyczące SDGs. Wygrał zespół Statistical Technical Girls, który przedstawił grę „El Presidente”. Partnerem Hackathonu SDG było Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
31.10.2018

Program wspierania macierzyństwa TAURON w publikacji FOB

Autorski program wspierania macierzyństwa „Mama pracuje!”, realizowany przez TAURON Dystrybucja, TAURON Dystrybucja Serwis oraz TAURON Dystrybucja Pomiary, znalazł się w najnowszej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Eksperci wybrali w niej siedemnaście projektów, odpowiadających siedemnastu wyzwaniom z Agendy na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 ONZ.
31.10.2018

Do 2050 roku mniej niż 10% ziemskiego lądu będzie wolne od śladów ingerencji człowieka. Living Planet Report 2018 WWF

Gwałtowny proces zanikania środowiska przyrodniczego nie jest procesem naturalnym. Raport WWF ujawnia szokującą skalę wpływu człowieka na planetę. Głównymi przyczynami aktualnej utraty różnorodności biologicznej są: rabunkowa gospodarka oraz rolnictwo – obie związane z nieustannie rosnącą konsumpcją człowieka. Nadmierna  eksploatacja Ziemi prowadzona przez ludzi poważnie osłabia zdolność przyrody do podtrzymywania życia, funkcjonowania społeczeństw i gospodarek. W skali światowej przyroda dostarcza ludziom usługi ekosystemowe warte około 125 bilionów dolarów rocznie. Wskaźnik Living Planet pokazuje, że liczebność populacji kręgowców spadła aż o 60% w ciągu ostatnich 40 lat. Jeśli podtrzymamy aktualną tendencję to do 2050 roku mniej niż 10% lądu pozostanie wolne od śladów ingerencji człowieka. Biorąc pod uwagę wzajemne zależności pomiędzy zdrowiem a przyrodą, dobrobytem ludzi oraz przyszłością naszej planety, WWF wzywa międzynarodową społeczność do zjednoczenia się w celu zawarcia globalnej umowy na rzecz przyrody oraz ludzi, aby odwrócić tendencję zaniku różnorodności biologicznej.
25.10.2018

Rusza rejestracja na hackathon GUS „Koduj SDG”

Od 9 do 10 listopada 2018 r. w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego, przy al. Niepodległości 208 w Warszawie, zostanie zorganizowany hackathon SDG trwający nieprzerwanie przez 27 godzin. Pula nagród wynosi 30 tys. zł. Internetowa rejestracja na konkurs potrwa do 6 listopada. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem merytorycznym hackathonu.
24.10.2018

Stena Recycling nagrodzona na Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”

Stena Recycling nagrodzona na Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych "17 Celów" organizowanym przez Fundację CSR Res Severa. Filmy "It starts here" i "Wspólnie zamknijmy obieg" otrzymały Brązową Tarczę w kategorii Przedsiębiorstwa.
24.10.2018

#MamyWspólneCele – granty od Santander Bank Polska

Wraz z publikacją najnowszego Raportu Odpowiedzialnego Biznesu Santander Bank Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, ogłosił konkurs grantowy #MamyWspólneCele. Ideą konkursu skierowanego do organizacji pozarządowych jest promocja zdefiniowanych przez ONZ Celów Zrównoważonego Rozwoju.   Santander Bank Polska aktywnie angażuje się we wspieranie...
23.10.2018

Międzynarodowe gremium dyskutowało w Polsce o przyszłości odpowiedzialnego biznesu

O rozwoju odpowiedzialnego biznesu, implementacji Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz strategii działania i współpracy rozmawiali przedstawiciele organizacji członkowskich CSR Europe w dniach 18-19 października br. w Warszawie. Spotkanie po raz drugi odbyło się w Polsce, a jego współgospodarzem było Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
12.10.2018

Konieczne pilne ograniczenie wzrostu globalnej temperatury do 1,5°C. Nowy raport IPCC

Ograniczenie globalnego ocieplenia do 1,5 ° C wymagałoby szybkich, dalekosiężnych i bezprecedensowych zmian we wszystkich aspektach społeczeństwa - powiedział IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change - Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimat) w najnowszym Raporcie. Specjalny raport na temat globalnego ocieplenia o temperaturze 1,5 ° C został zatwierdzony przez IPCC 6 października w Incheon w Republice Korei. Jest to kluczowy wkład naukowy do grudniowej Konferencji w sprawie Zmian Klimatu (ang. Conference of the Parties, COP24), kiedy rządy dokonają przeglądu Porozumienia Paryskiego, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym.