The future of women at work: Transitions in the age of automation

The future of women at work: Transitions in the age of automation

„The future of women at work: Transitions in the age of automation” to raport stworzony przez McKinsey Global Institute. Celem publikacji jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, czym będzie się różnić wpływ automatyzacji na życie zawodowe kobiet od wpływu na męską siłę roboczą.

Niniejszy raport jest częścią serii raportów McKinsey Global Institute dotyczących przyszłości pracy. Publikacja skupia się na tym, jak rosnąca automatyzacja i postęp technologiczny prawdopodobnie wpłyną na kobiecą siłę roboczą. Badanie zostało przygotowane z okazji konferencji Women Deliver 2019.

Podczas tworzenia scenariuszy przyszłości pracy kobiet i mężczyzn zostały użyte modele McKinsey Global Institute. Autorzy raportu wskazali na różnice we wzorcach wpływu w okresie do 2030 roku w dziesięciu krajach (sześć rozwiniętych gospodarek i czterech gospodarek rozwijających się), obejmujących połowę ludności planety. Obrane państwa w najlepszy sposób reprezentują szerokie spektrum demograficznych wskaźników, etapy rozwoju gospodarczego i postęp w kierunku parytetu płci. Publikacja uzupełnia przeprowadzone przez organizację badania na temat „mocy parytetu”, które w ciągu ostatnich czterech lat monitorowały „trendy” nierówności płci w pracy i społeczeństwie na całym świecie.

Pobierz raport>>>