Ramię w ramię z robotem. Jak wykorzystać potencjał automatyzacji w Polsce

Ramię w ramię z robotem. Jak wykorzystać potencjał automatyzacji w Polsce

Firma McKinsey & Company przy współpracy redakcji miesięcznika „Forbes Polska” przygotowała raport „Ramię w ramię z robotem. Jak wykorzystać potencjał automatyzacji w Polsce”. W publikacji przeanalizowany został m.in. wpływ automatyzacji na polską gospodarkę oraz rynek pracy. Zarysowano także kluczowe wyzwania i szanse, jakie niesie ona za sobą. 

Celem raportu jest zaprezentowanie opartego na faktach spojrzenia na to, jak można przyspieszyć rozwój Polski w ciągu najbliższej dekady dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii. Opracowanie rozwija tezy prezentowane we wcześniejszych raportach McKinsey: „Rewolucja AI”, „Cyfrowa Polska”, „Cyfrowi Polacy”, „5 zadań dla Polski” oraz „Polska 2025 – Nowy motor wzrostu w Europie”. W raporcie wykorzystano analizy dotyczące automatyzacji pracy opublikowane przez McKinsey Global Institute w raporcie „A future that works: Automation, employment, and productivity”.

W przedstawionej publikacji  przeanalizowany został wpływ automatyzacji na polską gospodarkę oraz rynek pracy, a także zarysowane kluczowe wyzwania i szanse, jakie niesie ona za sobą. Przedstawiony został również katalog działań, które mogą przygotować Polaków do zmian na rynku pracy.

Pobierz publikację>>>