Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2005”

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2005”

Autorzy: Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Data i miejsce wydania: Warszawa 2006

Najnowsza edycja raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce”! W ciągu trzech lat raport zyskał opinię kompetentnego i wiarygodnego źródła wiedzy o realizacji inicjatyw CSR w Polsce. Niesłabnące zainteresowanie firm publikacją swoich praktyk w raporcie dowodzi, że jest on postrzegany jako prestiżowa publikacja. Najnowsza edycja zawiera 60 najlepszych praktyk biznesowych z 2005 roku.

Raport rozpoczynają wypowiedzi znanych ekspertów, którzy ocenili rozwój odpowiedzialnego biznesu w Polsce i Europie – Bolesław Rok, Maciej Zięba OP, Danuta Hübner, Henryka Bochniarz, Beata Wiszniewska i Piotr Mazurkiewicz.

Główny trzon publikacji stanowią dobre przykłady działań prowadzonych przez biznes. Jak zwykle najwięcej (27) praktyk znalazło się w obszarze „Biznes a społeczeństwo”. Jednak aż 33 przykłady dotyczą miejsca pracy i funkcjonowania firmy na rynku, z czego 21 praktyk dotyczy pierwszego obszaru, czyli działań wobec pracowników, a pozostałe 12 – wobec klientów, dostawców i partnerów biznesowych. Łącznie w raporcie znalazło się 60 dobrych przykładów. Wybrano te najlepsze, najbardziej dojrzałe i inspirujące dla innych firm.

W raporcie można znaleźć wybrane wydarzenia związane z CSR w Polsce w 2005 roku.

Pobierz raport