Mapa Komunikacji CSR

Mapa Komunikacji CSR

Autorzy: Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Data i miejsce wydania: Warszawa 2014

Mapa Komunikacji CSR to kompleksowe narzędzie, będące rezultatem wspólnej pracy Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Partnerów Strategicznych organizacji.  Prezentuje ona najważniejsze metody i obszary komunikacji działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu w firmie.

Mapa to przewodnik po komunikacji działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Prezentuje, przykłady tego jak i co komunikować czterem głównym grupom interesariuszy: społeczności lokalnej, partnerom biznesowym/dostawcom, pracownikom i  klientom oraz wskazuje narzędzia, które mogą zostać wykorzystane (np. e-learing, kodeks etyczny i kodeks postępowania, mobilne aplikacje, dialog społeczny). Zawiera również praktyczne wskazówki, o czym warto pamiętać oraz podpowiada, jakie niestandardowe formy komunikacji można wykorzystać w mówieniu i pisaniu o CSR.

Mapa została przygotowana w formule infografiki. Korzystając z niej można samemu zainspirować się, jak przygotowywać kampanie CSR, ale również poznać zrealizowane już projekty. Pod każdą ikonką lub tekstem znajduje się link do przykładu działań, rozwiązań w obszarze komunikacji CSR.

Pobierz Mapę Komunikacji CSR (PDF, 340 KB)