Jakie dobre praktyki realizuje biznes w dobie pandemii koronawirusa? Nowa infografika Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Jakie dobre praktyki realizuje biznes w dobie pandemii koronawirusa? Nowa infografika Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Od początku trwania pandemii koronawirusa, firmy angażują się w pomoc osobom, organizacjom, instytucjom, które szczególnie odczuły skutki obecnej sytuacji. Wspierają także grupy zawodowe znajdujące się na pierwszym froncie walki z pandemią. Mapa, ukazująca działania firm w obliczu koronawirusa, to kontynuacja akcji #BiznesReagujeOdpowiedzialnie organizowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Pobierz interaktywną infografikę z linkami do dobrych praktyk »

#BiznesReagujeOdpowiedzialnie to kolejna odsłona interaktywnej mapy prezentującej realizowane przez biznes inicjatywy dotyczące ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Obejmuje ona aktywności firm na rzecz m.in. służby zdrowia, uczniów, służb mundurowych, osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Podobnie jak w pierwszej infografice dotyczącej działań biznesu w związku z pandemią koronawirusa, również w najnowszej edycji  realizowane inicjatywy podzielono na obszary wraz z przyporządkowaniem im dobrych praktyk, poszczególnych firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu:

Funkcjonowanie biznesu: Bank Gospodarstwa Krajowego, CCC, Deloitte Polska, KPMG w Polsce, Stena Recycling;

Inspiracje i innowacje: Carrefour Polska, Grupa Raben, Siemens Polska, Totalizator Sportowy;

Służba zdrowia: Amica, Ceetrus Włochy, Coca-Cola HBC Polska, ERGO Hestia, Grupa Polpharma, Grupa VELUX, Grupa Veolia, Kompania Piwowarska, Leroy Merlin, Henkel Polska, PGE Polska Grupa Energetyczna, Santander Bank Polska;

Służby mundurowe: Grupa LOTOS, PKN Orlen;

Społeczności: IKEA, LPP, PZU, Tesco Polska;

Szkoły: Adamed Pharma, BNP Paribas Bank Polska, CEMEX Polska, Orange Polska;

Wolontariat: Citi w Polsce, Grupa Enea, ING Bank Śląski;

Zagrożeni wykluczeniem: Jeronimo Martins Polska, Nestlé Polska, PGNiG, T-Mobile Polska.

Gotowość niesienia pomocy i dzielenia się kompetencjami przez firmy dotyczy wielu obszarów  naszego obecnego życia. Dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuację prezentowania działań firm w ramach akcji #BiznesReagujeOdpowiedzialnie. Tylko w tej, kolejnej już mapie jest 38 inicjatyw. Kolejne dobre praktyki dostępne są na portalu Odpowiedzialnybiznes.pl w specjalnej sekcji „Biznes w odpowiedzi na COVID-19”. To mnóstwo inspiracji, jak działać i pomagać w tej bezprecedensowej sytuacji,  dla sektora prywatnego i nie tylko mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Pobierz interaktywną infografikę z linkami do dobrych praktyk »

Akcje pomocowe firm w ramach pierwszej mapy #BiznesReagujeOdpowiedzialnie znajdują się tutaj >>

Akcja #BiznesReagujeOdpowiedzialnie zawiera: działania biznesu na rzecz walki z pandemią koronawirusa, cykl wywiadów z prezesami firm, a także badanie „Koronawirus – opinie Polaków i ocena działań pracodawców”. Prezentowana jest w mediach Forum Odpowiedzialnego Biznesu: na portalu odpowiedzialnybiznes.pl oraz kontach organizacji w mediach społecznościowych: Facebooku, Twitterze, Linkedin, Instagramie.

Przejdź do sekcji poświęconej reakcjom firm na pandemię COVID-19 »