[INFOGRAFIKA] Korzyści płynące dla firm z praktyk zawodowych

[INFOGRAFIKA] Korzyści płynące dla firm z praktyk zawodowych

Po sezonie wakacyjnym, który jest intensywnym czasem dla uczniów i przedsiębiorców zaangażowanych w praktyki zawodowe, Forum Odpowiedzialnego Biznesu zachęca do przyjrzenia się korzyściom płynącym z projektu EU Talent. CSR Europe, koordynator tego europejskiego projektu, którego FOB jest partnerem, przygotowało infografikę, która przedstawia jak małe i średnie przedsiębiorstwa mogą wykorzystać organizowane praktyki zawodowe i doprowadzić do wzrostu znaczenia oraz wyróżnienia firmy.

Pobierz infografikę

Wciąż trwa nabór do projektu EU Talent. Małe i średnie przedsiębiorstwa, które organizują, bądź chciałyby organizować, w swoich siedzibach praktyki dla młodych mogą zgłosić swoją chęć udziału. Tym samym m.in. uzyskają dostęp do webinariów, bezpłatnego narzędzia online pomagającego ocenić sytuację firmy w kwestii staży i praktyk oraz będą miały możliwość udziału w spotkaniu w Warszawie. Będą również mogły podzielić się swoimi dobrymi praktykami, które zostaną umieszczone na europejskiej stornie projektu.

EU Talent (Business in Europe Hosting Apprenticeships for Youth) to dwuletni program (09.2016 – 08.2018) finansowany przez Komisję Europejską, którego celem jest tworzenie krajowych i europejskich inicjatyw edukacyjnych, pomagających małym i średniej wielkości firmom w zapewnieniu większej liczby miejsc i lepszych warunków dla stażystów. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest polskim partnerem projektu.

Więcej o projekcie: https://odpowiedzialnybiznes.pl/eu-talent/