[Infografika] CSRowiec, czyli kto?

[Infografika] CSRowiec, czyli kto?

W związku z rozwojem społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce, Forum Odpowiedzialnego Biznesu wraz z Partnerami z Programu Partnerstwa rozpoczęło w ubiegłym roku dyskusję nt. zawodu CSRowca. Pierwszym efektem tych rozmów jest infografika, z obrazową charakterystyką osoby zajmującej się społeczną odpowiedzialnością w organizacji (Corporate Social Responsibility).

Pobierz infografikę >> 

Celem rozpoczętej w ubiegłym roku dyskusji jest usystematyzowanie obszarów działań specjalistów od CSR i stworzenie opisu zawodu osoby realizującej działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Pierwszym etapem działań było spotkanie z liderami CSR w Polsce – Partnerami FOB, z którymi rozmawialiśmy na temat kwalifikacji, zadań i efektów pracy „CSRowca”. Kolejny krok polegał na zaproszeniu osób zawodowo zajmujących się społeczną odpowiedzialnością biznesu do wypełnienia anonimowej ankiety na ten temat, w efekcie czego powstała infografika, obrazująca najważniejsze cechy zawodowe osoby zajmującej się odpowiedzialnym biznesem i zrównoważonym rozwojem.

Rozwinięciem tematu będzie publikacja poświęcona tej tematyce stworzona we współpracy z partnerami Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a także wniosek o wpisanie zawodu csrowca na listę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

źródło: informacja własna

[Infografika] CSRowiec , czyli kto?