Evaluating Progress on the SDGs. GlobeScan-SustainAbility Survey 2019

Evaluating Progress on the SDGs. GlobeScan-SustainAbility Survey 2019

Tegoroczna publikacja “Evaluating Progress on the SDGsGlobeScan-SustainAbility Survey 2019” została stworzona przez Aiste Brackleya i Brona Yorka, ekspertów i menedżerów z SustainAbility ERM Group company. Opublikowany raport jest przeglądem wyników drugiego badania GlobeScan- SustainAbility Survey oceniającego postęp w realizacji celów zrównoważonego rozwoju.

W 2017 r. firma przeprowadziła ankietowanie ekspertów ds. Zrównoważonego rozwoju i poprosiła ich o ocenę postępów w zakresie zrównoważonego rozwoju, szczególnie SDGs (cele zrównoważonego rozwoju). Eksperci zgodzili się, że postęp społeczny w zakresie zrównoważonego rozwoju był dość słaby.

Dwa lata później eksperci po raz kolejny zostali poproszeni o ocenę postępów w realizacji poszczególnych celów globalnych, ocenę ich względnej pilności i podzielenie się spostrzeżeniami na temat priorytetów w ich własnych organizacjach. Tak samo firma zapytała o specjalistach d.s. zrównoważonego rozwoju, na których, według opinii ekspertów, powinny się skupić sektory korporacyjne.

W przedstawionym badaniu wzięło udział ponad 450 doświadczonych specjalistów z Ameryki Północnej, Europy, Azji i Pacyfiku, Ameryki Łacińskiej i Afryki. W tym raporcie firma porównała swoje ustalenia i dane zebrane w poprzednim badaniu SDGs dwa lata temu. Tak samo, zostały zbadane globalne postępy zrobione  od 2005 roku, w rok kiedy po raz pierwszy firma poprosiła swoją grupę ekspertów o komentarz na temat globalnego postępu w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Pobierz publikację>>>