Kim jesteśmy
Współpraca
Promocja
Baza wiedzy
Instytut Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie opublikował pierwszy raport naukowy mierzący zjawisko społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw i konsumentów. Opracowane zostały dwa indeksy: Barometr Odpowiedzialnego Zarządzania Przedsiębiorstwem i Barometr Społecznej Odpowiedzialności Konsumenta. Forum Odpowiedzialnego Biznesu było zaangażowane merytorycznie w powstanie raportu.
W publikacji KPMG pt. “ESG risks in banks. Effective strategies to use opportunities and mitigate risks” zostały przedstawione czynniki ryzyka ESG i kwestie zrównoważonego rozwoju w sektorze bankowym.
Jeszcze przed pandemią COVID-19 świat nie był na dobrej drodze do osiągnięcia 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs). Jak pokazuje nowy raport ONZ, teraz sytuacja jest jeszcze gorsza. Kraje muszą podjąć pilne i krytyczne kroki w ciągu najbliższych 18 miesięcy.
GPW we współpracy z EBOiR opublikowała „Wytyczne do raportowania ESG”, czyli przewodnik dla emitentów giełdowych dotyczący raportowania czynników ESG, który systematyzuje i porządkuje zalecenia i rekomendacje w tym obszarze. Odpowiednie zarządzanie czynnikami środowiskowymi, społecznymi oraz dotyczącymi ładu korporacyjnego w ciągu ostatnich lat zyskuje na znaczeniu w związku z rosnącą presją otoczenia, w tym zmieniającymi się oczekiwaniami inwestorów i sektora finansowego, oraz zmianami legislacyjnymi i rosnącą świadomością społeczeństwa.
The Warsaw Stock Exchange in partnership with the European Bank for Reconstruction and Development has published the ESG reporting Guidelines, an ESG reporting manual for listed issuers which structures and organises relevant guidelines and recommendations. Effective management of environmental, social and governance factors has been gaining prominence over the years under growing pressure of the environment including evolving expectations of investors and the financial industry, legislative amendments and rising awareness of the general public.
Firmy prowadzące działalność w Sieci kierują się odpowiedzialnością za niekorzystne zmiany klimatu, oszczędzanie zasobów planety, tworzenie gospodarki obiegu zamkniętego. W wydawnictwie Izby Gospodarki Elektronicznej zaprezentowano odpowiedzialność tych podmiotów. Forum Odpowiedzialnego Biznesu patronuje publikacji. Allegro, partner strategiczny FOB, jest partnerem poradnika.
Światowa Rada Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (WBCSD) przedstawiła zaktualizowaną wersję Wizji 2050. To program zmian na rzecz zrównoważonej przyszłości. Jest odpowiedzią na trzy kluczowe wyzwania: kryzys klimatyczny, utratę bioróżnorodności i rosnące nierówności.
Nadszedł czas, aby organizacje zmieniły swoje podejście, odchodząc od skupiania się na przetrwaniu na rzecz dalszego rozwoju. Podstawą tego rodzaju zmiany jest dbałość o ludzi. Dzisiejsze niezwykle dynamicznie zmieniające się otoczenie wymaga pewnej dozy odwagi, trzeźwego spojrzenia oraz elastyczności, czyli cech czysto ludzkich. Dlatego w globalnym badaniu Deloitte Human Capital Trends przyjrzano się z bliska 5 najważniejszym strategiom na rok 2021.
Wyniki badania „CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej” pokazują, że pandemia zmobilizowała nie tylko instytucje państwa, ale również biznes, który aktywnie włączył się w walkę z COVID-19.
Sustainable Development Solutions Network (SDSN) oraz Institute for European Environmental Policy (IEEP) przedstawiły kolejną edycję raportu dotyczącego postępów w realizacji SDGs w Europie. Towarzyszy jej znamienny podtytuł: „Meeting the Sustainable Development Goals in the face of the COVID-19 pandemic”. W raporcie przedstawiono postępy i wyzwania w zakresie realizacji SDGs zarówno w perspektywie całej UE, jak i poszczególnych państw członkowskich.