Publikacje

Wybrany obszar tematyczny: Zarządzanie różnorodnością

Zobacz wszystkie publikacje

Argumenty ekonomiczne przemawiające za inkluzją osób LGBT+ w Europie Środkowo-Wschodniej

Nowy raport koalicji Open For Business wskazuje na znaczącą ekonomiczną przewagę firm i państw dbających o inkluzywne społeczeństwo. Jak wskazują autorzy raportu, biorący pod lupę sytuację w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, uwzględnianie sytuacji i potrzeb osób LGBT+ ma pozytywny związek z zagranicznymi inwestycjami, pozyskiwaniem wykwalifikowanych pracowniczek i pracowników, czy wynikami finansowymi danych podmiotów. Tymczasem dyskryminacja osób LGBT+ powoduje utratę aż 1,75% rocznego PKB. Zachęcamy do lektury raportu, który powstał przy zaangażowaniu Karty Różnorodności. 

Global report on Ageism

Dyskryminacja ze względu na wiek to globalne wyzwanie. Prowadzi do pogorszenia stanu zdrowia, izolacji społecznej, wcześniejszych zgonów i miliardów oszczędności. To główne wnioski z raportu, w którym WHO wzywa do podjęcia pilnych działań w celu wdrożenia skutecznych strategii przeciwdziałających dyskryminacji ze względu na wiek.

Jak pisać i mówić o osobach LGBT+?

Poradnik to materiał dla tych, które i którzy chcą obiektywnie i rzetelnie pisać o LGBT+, a nie zawsze wiedzą, jakim językiem się przy tym posługiwać.

Poradnik „Jak mówić i pisać o grupach narażonych na dyskryminację”

Publikacja pomyślana jest jako narzędzie dla osób, które chcą pisać i mówić o grupach narażonych na dyskryminację w sposób trafny, inkluzywny i niepowielający stereotypów.

Wpływ pandemii na perspektywy rozwoju zawodowego kobiet w biznesie

Ponad dwie trzecie pracujących Polek uważa, że pandemia spowalnia rozwój ich karier zawodowych. Pracodawcy mają powody do niepokoju. Nie tylko dlatego, że mogą stracić cenne talenty. Wskutek spadku zaangażowania kobiet, mogą również zaprzepaścić długofalowe przewagi, jakie zyskali dzięki różnorodności płci w miejscu pracy.

Przygotuj się, nawet jeśli (jeszcze) nie wiesz na co. Co biznes ma wspólnego z aktywizmem

Co firmy mają wspólnego z aktywizmem? Jakie tematy cieszą się zainteresowaniem opinii publicznej? Czy warto zabierać głos w sprawach będących przedmiotem sporów? Odpowiedzi na te pytania zawiera najnowsza analiza tematyczna Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Publikacja zawiera wyniki badań oraz komentarze czołowych ekspertów i ekspertek w obszarze CSR i komunikacji.

Company readiness for inclusive workforce transitions

Jak wynika z raportu przygotowanego przez CSR Europe w ramach projektu „Upskill 4 Future”, firmy i pracownicy nie są w pełni gotowi do cyfrowej i zielonej transformacji rynku pracy.

Progress on the Sustainable Development Goals: The gender snapshot 2020

Na całym świecie światowi przywódcy i przywódczynie oraz działaczki i działacze na rzecz praw kobiet planowali obchodzić w 2020 rocznice kluczowych wydarzeń i momentów, które wzmocniły pozycję kobiet także w ujęciu prawa międzynarodowego, takich jak np. Deklarację Pekińską i Platformę Działania, przyjęte w 1995 r. Pandemia COVID-19 zniweczyła jednak te plany.

Organizacja pracy w czasie pandemii. Wyzwania dla HR w 2021

Co czeka HR w 2021 roku? Według ekspertów/ek EY będą to przede wszystkim praca hybrydowa, mierzenie efektywności, weryfikacja polityki wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych.

Diversity at work. Making the most out of increasingly diverse societies

W publikacji wskazano, w jaki sposób kraje OECD mogą przygotować się do skutecznego wykorzystania potencjału związanego z różnorodnym społeczeństwem oraz zapewnić równość szans.

Podcast »

Typ publikacji

Obszar tematyczny