Publikacje

Wybrany typ publikacji: Publikacje i badania ESG

Zobacz wszystkie publikacje

Badanie „Wszyscy o tym mówią, czy ktokolwiek słucha. Reakcja cen akcji na działania firm z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.”

Badanie przeprowadzone przez naukowców z ESMT European School of Management and Technology dowiodły, że inwestowanie i w konsekwencji raportowanie działań związanych z CSR ma pozytywny wpływ na rynkową wycenę akcji.

Zmiany klimatu: wnioski dla przemysłu budowlanego

Przemysł budowlany jest kluczem to ograniczenia zmian klimatu. Tak wynika z publikacji przygotowanej na podstawie najnowszego raportu IPCC, który ukazał się na początku tego roku.

Pierwszy przewodnik nt. Etycznego Finansowania w ramach projektu PRICE

W kwietniu 2014 r. opublikowany został pierwszy przewodnik tematyczny powstały w ramach projektu PRICE. Już w maju ukaże się drugi z nich. Ich zadaniem jest przybliżenie społeczeństwu idei etycznego finansowania, odpowiedzialnych inwestycji i możliwości jakie może przynieść ich współpraca ze Sprawiedliwym Handlem.

Raport „Grubymi nićmi szyte. Warunki pracy w fabrykach dostawców polskich firm odzieżowych w Bangladeszu”

Opublikowany przez Clean Clothes Polska i Fundację Kupuj Odpowiedzialnie raport pt. „Grubymi nićmi szyte. Warunki pracy w fabrykach dostawców polskich firm odzieżowych w Bangladeszu” jest pierwszą publikacją przedstawiającą sytuację osób zatrudnionych w łańcuchach dostaw polskich firm odzieżowych: LPP, Carry i Monnari.

„Gaining Ground : Corporate progress on the Ceres roadmap for sustainability” – raport Ceres i Sustainalytics

W raporcie „Gaining Ground : Corporate progress on the Ceres roadmap for sustainability” zaprezentowano wyniki 613 największych amerykańskich przedsiębiorstw, których akcje znajdują się w publicznym obrocie.

Dialog z interesariuszami. Jak rozmawiać, czyli jak usłyszeć i jak zostać wysłuchanym?

„Dialog interesariuszami. Jak rozmawiać, czyli jak usłyszeć i jak zostać wysłuchanym?” to publikacja przygotowana przez Konfederację Lewiatan wraz z Deloitte Advisory Sp. z o.o. w ramach realizacji projektu „Promocja zaangażowania przedsiębiorstw w budowę kapitału społecznego w Polsce poprzez wykorzystanie narzędzi CSR”

Ranking Odpowiedzialnych Firm w Dzienniku Gazecie Prawnej

Wraz z Dziennikiem Gazetą Prawną 28 kwietnia br. ukazał się dodatek podsumowujący VIII edycję Rankingu Odpowiedzialnych Firm, której Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem merytorycznym.

Raport „Clicking Clean: How Companies are Creating the Green Internet April 2014”

Raport przygotowany przez organizację Greenpeace dotyka kwestii jaką jest wykorzystanie zielonych źródeł energii do napędzania Internetu. Aktualnie, zdaniem Greenpeace, w czołówce znajdują się Apple, Facebook oraz Google.

Co ma biznes do zrównoważonego rozwoju miast? Kilka słów o raporcie Światowej Rady Biznesu na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju

W drugim tygodniu kwietnia światło dzienne ujrzał najnowszy raport Światowej Rady Biznesu na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju (WBCSD, World Business Council for Sustainable Development). Jest on podsumowaniem prowadzonego od 2010 roku projektu zatytułowanego „The Urban Infrastructure Initiative” (UII), który jest ukierunkowany na współpracę biznesu z przedstawicielami miast z całego świata. Projekt wpisuje się bezpośrednio w realizację Wizji 2050 na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Gdy ekonomia nie nadąża za rozwojem społecznym – wyniki badania Social Progress Index 2014

Wydaje się to niemożliwe, ale Polska jest lepiej rozwinięta niż m.in. Kuwejt i Arabia Saudyjska. Chociaż obydwa te kraje mogą pochwalić się większym PKB w przeliczeniu na mieszkańca, to pod względem rozwoju społecznego znacznie je wyprzedzamy. Takie wnioski można wysnuć z rankingu Social Progress Index 2014 (Indeks Rozwoju Społecznego 2014), przygotowanego przez Social Progress Imperative.

Podcast »

Typ publikacji

Obszar tematyczny