Publikacje

Wybrany typ publikacji: Publikacje i badania ESG

Zobacz wszystkie publikacje

The State of Sustainability 2015

Ethical Corporation podjęło się trudnego zadnia, jakim jest określenie stanu społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju w przedsiębiorstwach na całym świecie. W tym celu przeprowadzono ankietę wśród blisko 1500 osób zajmujących się CSR na całym świecie.

Baltic Rim Economies. Special issue on corporate social responsibility

Publikacja została wydana przez The Pan-European Institute działający przy Uniwersytecie w Turku w Finlandii. Publikacja składająca się z 18 artykułów prezentujących społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR) głównie w kontekście krajów leżących nad Bałtykiem.

Annual CSR Outlook 2015

Jakie są trzy najważniejsze trendy CSR, na które menedżerowie powinni zwrócić uwagę w 2015 roku? Jak branża energetyczno-paliwowa odpowiada na wyzwania zrównoważonego rozwoju? Jakie wydarzenia były najważniejsze w 2014 roku? Na te pytania odpowiada najnowszy raport Annual CSR Outlook 2015.

The WBCSD Global Water Tool©

WBCSD przygotowało ogólnie dostępne i darmowe narzędzie pozwalające na identyfikację głównych czynników ryzyka i szans związanych z zarządzaniem wodą w organizacji. Działania na tym polu stają się coraz częściej ważnymi zagadnieniami dla firm z branży spożywczej, chemicznej oraz w przemyśle.

FORESIGHT CSR – Ekspercki przegląd CSR

Publikacja przygotowana przez polską firmę Go Responsible Consulting ma na celu w jednym miejscu zebrać czynniki i trendy, które będą miały wpływ na podejście do odpowiedzialnego biznesu w Polsce, a także szanse jakie one rodzą.

Raport „Sustainable Signals”

71 proc. aktywnych inwestorów indywidualnych jest zainteresowanych odpowiedzialnymi inwestycjami. Prawie dwóch na trzech uważa także, że odpowiedzialne inwestowanie stanie się dominującą praktyką na rynku inwestycyjnym w ciągu najbliższych 5 lat. Jednocześnie, choć dostrzegają korzyści jakie z CSR czerpią firmy, tylko około połowa inwestorów dostrzega bezpośrednie przełożenie na własne korzyści na tym polu.

Guidance for Companies on Respecting the Human Rights to Water and Sanitation: Bringing a Human Rights Lens to Corporate Water Stewardship

Publikacja przygotowana przez UN Global Compact, w ramach której zaprezentowano metody zaangażowania przedsiębiorstwa w rozwiązywanie problemów dostępu do wody pitnej.

Zrównoważony Rozwój – Zastosowania: Woda w mieście

Poradnik koncentruje się na temacie wody w mieście. Pokazuje rolę miejskich ekosystemów wodnych w kształtowaniu zrównoważonego miasta, w szczególności ich wpływu na jakość życia mieszkańców, w tym przede wszystkim zdrowie, bioróżnorodność i wzmocnienie sieci połączeń ekologicznych, kształtowanie przestrzeni publicznych i zwiększenie ich atrakcyjności, zabezpieczenia przeciwpowodziowe, jakość wód powierzchniowych i podziemnych, klimat i przewietrzanie miasta.

Raport „Joining Forces: Collaboration and Leadership for Sustainability.”

Jak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez MIT Sloan Management Review, The Boston Consulting Group oraz UN Global Compact coraz więcej firm na świecie decyduje się na podjęcie współpracy z dostawcami, NGO, z innymi firmami w ramach inicjatyw sektorowych, rządem lub nawet z konkurencją, w celu stania się bardziej zrównoważonymi.

Raport „Wdrażanie zarządzania oraz jego efekty wśród sygnatariuszy Karty Różnorodności w Unii Europejskiej (2014)”

Wiele badań zrealizowanych w Unii Europejskiej wskazuje, że zarządzanie różnorodnością jest źródłem wartości w biznesie. Korzyści biznesowe nie wynikają po prostu z samego faktu istnienia różnorodności wśród pracowników, lecz do ich pojawienia się niezbędne jest skuteczne zarządzanie różnorodnością. W niniejszym raporcie przedstawiono informacje na temat bieżącego stanu wdrażania zarządzania różnorodnością wśród sygnatariuszy 111 Kart Różnorodności oraz wpływu podpisania Karty Różnorodności na rozwój polityki różnorodności i działań sygnatariuszy w tym zakresie.

Podcast »

Typ publikacji

Obszar tematyczny