Kim jesteśmy
Współpraca
Programy
Konkursy
Baza wiedzy
Jak kadra zarządzająca postrzega wyzwania i korzyści wynikające ze zwiększania różnorodności w składzie rad nadzorczych? KPMG przeprowadziło badanie wśród członków i członkiń rad nadzorczych.
Celem „Planu na rzecz równych szans” (GEP – Gender Equality Plan) – obejmującego lata 2022-2024 – jest monitorowanie i wspieranie równości na Uniwersytecie Łódzkim, który jest sygnatariuszem Karty Różnorodności od 2018 r. Zgodnie z założeniami projektu Uniwersytet Łódzki dąży do zmniejszenia nierówności we wspólnocie akademickiej, w sposób jednoznaczny i kategoryczny ustosunkowując się do problemu dyskryminacji i wykluczenia we wszelkich jego aspektach.
1 sierpnia br. Prezydent Miasta Krakowa podpisał zarządzenie ws. przyjęcia Planu Równości Płci. Opracowanie, wdrożenie, monitoring i ewaluacja planu równości płci jest wymogiem formalnym dla instytucji publicznych biorących udział w konkursach programu „Horyzont Europa” i jest elementem wcielania w życie Strategii Komisji Europejskiej na rzecz równości płci na lata 2020-2025. Miasto Kraków jest sygnatariuszem Karty Różnorodności od maja 2022 r.
Światowe Forum Ekonomiczne opublikowało 13 lipca Global Gender Gap Report 2022. Polska znalazła się na 77. miejscu wśród 146 państw, w tym na pierwszym w zakresie odsetka kobiet objętych opieką zdrowotną.
The “Responsible Business in Poland. Good practices”, an annual report published by the Responsible Business Forum, is Poland’s largest overview of CSR & sustainability initiatives. The 20th edition presents 1,677 actions taken by 283 organisations. Among other insights, the analysis of the initiatives shows that there are growing social expectations concerning corporate responsibility for impact on the community and environment.
Redakcja cashless.pl opublikowała „Ranking instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+” w…
23 czerwca – w Dzień Ojca – Fundacja Share the Care inicjuje kampanię Facet na 100 PRO, w ramach której publikuje przewodnik dla mężczyzn chcących czerpać z ojcostwa pełną piersią. Celem projektu jest uświadomienie ojcom, jak ważną rolę mają do odegrania w życiu swoich dzieci, bo badania fundacji wskazują, że nie zdają sobie z tego sprawy. Karta Różnorodności jest partnerem społecznym publikacji.
Powstał pierwszy w Polsce praktyczny przewodnik dla firm i organizacji pokazujący dobre praktyki, dzięki którym można tworzyć miejsca pracy bezpieczne i przyjazne dla osób transpłciowych, w tym niebinarnych.
Maj to Europejski Miesiąc Różnorodności. My jednak świętujemy różnorodność nie tylko przez miesiąc, ale przez cały rok – do czego serdecznie zachęcamy wszystkie firmy, organizacje i instytucje publiczne!
Pierwszy blok tematyczny w ramach obchodów 10-lecia Karty Różnorodności w Polsce to KOBIETY. Spojrzenie na kobiety z perspektywy pełnionych ról, funkcji oraz nierówności związanych w płcią, szanse i wyzwania zmiany rzeczywistości w tym zakresie w różnych wymiarach.