Kim jesteśmy
Współpraca
Programy
Konkursy
Baza wiedzy
Niniejszy raport przedstawia podsumowanie wybranych wyników 7. rundy Badania Zdrowia, Starzenia się Populacji i Procesów Emerytalnych „SHARE: 50+ w Europie”. Badanie to ma unikatowy na skalę europejską i światową charakter, co wynika z kilku powodów. Po pierwsze, jest to badanie panelowe, przeprowadzane częściowo na tej samej grupie osób w wieku 50 i więcej lat. Oznacza to, że istnieje możliwość oceny, jak zmienia się sytuacja tych osób wraz z upływem czasu. Po drugie, jest to badanie multidyscyplinarne, w którego realizację i analizę angażują się demografowie, epidemiolodzy, ekonomiści, psychologowie i socjologowie z wielu krajów Europy i świata. Po trzecie, jest to przedsięwzięcie międzynarodowe.
Według światowych danych, co piąta osoba jest neuroatypowa. Raport „Neuroróżnorodni w biurze” pokazuje jak zaprojektować biuro neuroinkluzywne i porządkuje wiedzę na temat neuroróżnorodności. To pierwsza publikacja na polskim rynku poświęcona tej tematyce.
Już blisko połowa polskich przedsiębiorstw zna pojęcie zarządzania różnorodnością, natomiast zaledwie 3 proc. firm posiada odrębny, formalny dokument poświęcony strategii firm w zakresie jej zarządzania – tak wynika z badania 10-lecia Karty Różnorodności w Polsce przeprowadzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i agencję badawczą WiseRabbit. Badanie pokazuje, że tylko 15 proc. organizacji posiada programy wspierające wybraną grupę zatrudnionych. Wyniki nie napawają optymizmem.
Przygotowany przez 30% Club Poland „Przewodnik Diversity, Equity & Inclusion (DEI)” ma pomóc pracodawcom w działaniach z obszaru zarządzania różnorodnością o budowania inkluzywnej kultury organizacyjnej.
Trzeci blok tematyczny w ramach obchodów 10-lecia Karty Różnorodności w Polsce to DEI W MIEJSCU PRACY. Partnerem tego bloku jest ERGO Hestia.
W ramach obchodów 10-lecia Karty Różnorodności w Polsce Forum Odpowiedzialnego Biznesu przeprowadziło badanie dotyczące stanu zarządzania DEI (Diversity, Equity, and Inclusion) w polskich firmach. Zachęcamy do lektury podsumowania, zawierającego kluczowe wnioski z badania. Pełny raport ukaże się w styczniu 2023 r.
„Wśród osób, które doświadczyły molestowania seksualnego, większość wyraziła wobec niego sprzeciw. W większości przypadków sprzeciw nie przynosi skutku” – takie informacje podaje najnowszy raport Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego pod redakcją pod redakcją prof. Magdaleny Grabowskiej z Polskiej Akademii Nauk. Komentarza eksperckiego do publikacji udzieliła m.in. Marzena Strzelczak, prezeska i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Raport „Bezpieczne przystanie” powstał z myślą o różnych grupach odbiorców, które łączy troska o tworzenie inkluzywnych miejsc pracy. Po co mówić o osobach LGBT+ w miejscu pracy? 14 korporacji sektora prywatnego odpowiada na to pytanie w najnowszym raporcie Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza pt. „Bezpieczne przystanie”. Sponsorem publikacji jest spółka biurowa Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Chcąc poznać skalę pomocy udzielonej po wybuchu wojny w Ukrainie w lutym br. narodowi ukraińskiemu przez biznes działający w Polsce, UN Global Compact Network Poland przeprowadziło badanie przygotowane przez naukowców z Polskiej Akademii Nauk, Kantar Public i Szkoły Głównej Handlowej. Opracowane wyniki posłużyły do stworzenia raportu „United Business for Ukraine”, który 21 września 2022 roku został zaprezentowany w Nowym Jorku. Oto najważniejsze wyniki i wnioski.
Na drugiej Liście pracodawców zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji w Polsce, wyłonioną w…