Kim jesteśmy
Współpraca
Promocja
Baza wiedzy
Stale gęstniejąca atmosfera homo- i transfobii, duża skala agresji, nasilająca się depresja i rozpowszechniające się nastroje samobójcze coraz silniej skłaniają osoby LGBT+ do rozważania planu opuszczenia Polski. Z wyników badania pt. Sytuacja społeczna osób LGBTA w Polsce w latach 2019-2020 wyłania się fatalny obraz realiów i perspektyw osób nieheteronormatywnych. Tegoroczny raport to już 6 edycja badania.
Język nie tylko służy opisywaniu świata, ale także pokazuje kontekst wydarzeń. Może budzić emocje, łączyć lub dzielić. Nieprawidłowo użyty może być narzędziem manipulacji, a nawet dyskryminacji na którą szczególnie narażone są grupy mniejszościowe – w tym uchodźcy.
W ostatnich latach wzrosło zrozumienie znaczenia i istotności kwestii społecznych dla firm na całym świecie. Coraz więcej uwagi poświęca się związanych z nimi ryzykom i szansom biznesowym, także w kontekście ich związków z wyzwaniami środowiskowymi czy klimatycznymi. Climate Disclosure Standards Board w najnowszej publikacji zwraca jednak uwagę na problemy związane z jakością ujawnianych przez firmy danych dotyczących kwestii społecznych.
Najnowszy Globalny Indeks Rozwoju Młodzieży wskazuje na to, że warunki życia i rozwoju dla młodzieży na całym świecie poprawiły się o ponad 3% w latach 2010-2018. Wyniki badań jednak wskazują, że zrealizowany postęp jest zbyt wolny. Dzisiaj największym hamulcem rozwoju jest pandemia COVID-19
Dyskryminacja ze względu na wiek to globalne wyzwanie. Prowadzi do pogorszenia stanu zdrowia, izolacji społecznej, wcześniejszych zgonów i miliardów oszczędności. To główne wnioski z raportu, w którym WHO wzywa do podjęcia pilnych działań w celu wdrożenia skutecznych strategii przeciwdziałających dyskryminacji ze względu na wiek.
Na całym świecie światowi przywódcy i przywódczynie oraz działaczki i działacze na rzecz praw kobiet planowali obchodzić w 2020 rocznice kluczowych wydarzeń i momentów, które wzmocniły pozycję kobiet także w ujęciu prawa międzynarodowego, takich jak np. Deklarację Pekińską i Platformę Działania, przyjęte w 1995 r. Pandemia COVID-19 zniweczyła jednak te plany.
Jak wynika z raportu organizacji Oxfam, koronakryzys ujawnił naszą zbiorową słabość i niezdolność naszej głęboko nierównej gospodarki do pracy dla wszystkich. Jednak pokazał nam również, jak ważne są działania rządu w celu ochrony naszego zdrowia i środków do życia. Polityka transformacyjna, która wydawała się nie do pomyślenia przed kryzysem, nagle okazała się możliwa.
W publikacji wskazano, w jaki sposób kraje OECD mogą przygotować się do skutecznego wykorzystania potencjału związanego z różnorodnym społeczeństwem oraz zapewnić równość szans.
Publikacja OECD ” All Hands In? Making Diversity Work for All” dotyczy pięciu kluczowych grup, które są powszechnie uważane za znajdujące się w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy i które często spotykają się z dyskryminacją.
W publikacji zebrano podstawowe informacje związane z dostępnością istotne z punktu widzenia działalności przedsiębiorstw. Opracowanie ma charakter praktycznego poradnika.