Publikacje

Wybrany typ publikacji: Publikacje i badania ESG

Wybrany obszar tematyczny: Uczciwe praktyki operacyjne

Zobacz wszystkie publikacje

Empatyczne instytucje. Prawa dziecka jako prawa człowieka w praktyce organizacji

„Empatyczne instytucje. Prawa dziecka jako prawa człowieka w praktyce organizacji”,pod redakcją dr Konrada Ciesiołkiewicza, to publikacja, która przekonuje, że nie tylko instytucje oświatowe i wychowawcze, ale także przedsiębiorstwa, urzędy i inne organizacje mają przemożny wpływ na życie oraz zdrowie dzieci i młodzieży. 

8 wyzwań dla branży FMCG w 2023 roku. Przewodnik dla biznesu

Osiągnięcie neutralności klimatycznej, zmniejszenie śladu węglowego, ograniczenie stosowania tworzyw sztucznych, promowanie recyklingu – to hasła, które od dłuższego czasu towarzyszą nam w dyskusji o tym co jest konieczne do zatrzymania niekorzystnych zmian klimatu. Jak odnaleźć się w tych regulacjach? Co oznaczają one dla przedsiębiorców z branży FMCG? O tym w przewodniku „8 wyzwań dla branży FMCG w 2023 roku”.

Zielone finanse po polsku

80% badanych banków komercyjnych wprowadziło elementy zrównoważonego finansowania w swoich strategiach biznesowych i ofercie produktowej, a niemal wszystkie uwzględniają ryzyka klimatyczne i środowiskowe w procesach kredytowych

2020 Research Report

Tylko niewielka część przedsiębiorstw – około 30% – dostarcza wystarczająco szczegółowych informacji na temat swojej polityki i ryzyk klimatycznych, które pozwalają zrozumieć ich rozwój, pozycję, wyniki i wpływ na środowisko.

Klimat w portfelu – czynniki środowiskowe a portfele inwestorów

Jak zauważają autorzy/ki raportu Investhink, czynniki środowiskowe odgrywają coraz większą rolę przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Głównym katalizatorem rosnącego znaczenia tych czynników są zmiany klimatyczne, które powodują, że zarówno kraje, jak i globalni zarządzający dostrzegają konieczność przekierowania większej części zasobów finansowych w stronę czystych technologii i spółek odpowiedzialnych środowiskowo.

Exporting Corruption – Progress Report 2020. Assessing Enforcement Of The OECD Anti-Bribery Convention

W raporcie Transparency International oceniono rezultaty osiągnięte przez 47 wiodących światowych eksporterów, w tym 43 krajów będących sygnatariuszami konwencji antykorupcyjnej OECD, w zakresie przeciwdziałania międzynarodowej korupcji.

Zielona odbudowa: polska gospodarka od kryzysu do realnej zmiany po pandemii COVID-19

Thinktank WiseEuropa opracował policy brief: „Zielona Odbudowa. Od kryzysu do realnej zmiany”, zawierający rekomendacje m.in. dla twórców Krajowego Planu Odbudowy. Tak by otrzymane pieniądze z unijnego Instrumentu Odbudowy i Zwiększania Odporności, zostały zainwestowane w projekty, które będą odpowiadały na technologiczne, zdrowotne i klimatyczne wyzwania XXI w. A same reformy prowadziły do systemowego wzmocnienia krajowej gospodarki. Nie tylko do realizacji krótkookresowych celów ekonomicznych w okresie po pandemii COVID-19.

A user guide to climate-related financial disclosures

Celem przewodnika jest wsparcie szerokich grup interesariuszy korzystających z danych pozyskanych w wyniku ujawniania przez organizacje informacji finansowych związanych z oddziaływaniem na klimat wg wytycznych TCDF.

The State of Corporate Sustainability Reporting in the EU

Zespół Frank Bold w ramach projektu „Alliance for Corporate Transparency” przygotował publikację będącą efektem analizy raportów niefinansowych 1000 europejskich przedsiębiorstw (w tym 95 z państw Grupy Wyszehradzkiej) dot. spełniania obowiązku sporządzania i publikacji oświadczeń na temat informacji niefinansowych za rok 2018.

Wytyczne Komisji Europejskiej dotyczące ujawniania informacji niefinansowych związanych z oddziaływaniem na klimat

18 czerwca br. Komisja Europejska, w ramach planu działania na rzecz zrównoważonego finansowania, opublikowała nowe wytyczne dotyczące raportowania przez przedsiębiorstwa informacji dotyczących klimatu.

Podcast »

Typ publikacji

Obszar tematyczny