Kim jesteśmy
Współpraca
Promocja
Baza wiedzy
W sierpniu 2022 roku zostanie w Polsce wdrożona dyrektywa unijna work-life balance, która m.in. nada ojcom indywidualne prawo do czteromiesięcznego urlopu rodzicielskiego. Fundacja Share the Care wyszła naprzeciw wyzwaniom pracodawców i pracowników, tworząc przewodnik „Równi w domu – równi w pracy”.
Dane z 1 kwietnia 2022 informują, że w Polsce przebywa obecnie prawie 3,2 mln Ukrainek i Ukraińców. Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza stworzyło raport o uchodźcach z Ukrainy w największych polskich miastach.
Tylko 2 proc. spośród 400 tysięcy osób w spektrum autyzmu w Polsce pracuje – wynika z raportu „Droga do otwarcia rynku pracy w Polsce dla osób autystycznych”, przygotowanego przez Fundację JiM we współpracy z Polskim Instytutem Ekonomicznym i Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Średni współczynnik aktywności zawodowej w tej grupie jest w Polsce aż pięciokrotnie niższy niż średnio w Unii Europejskiej. Większa dostępność rynku pracy dla osób autystycznych mogłaby przynieść nie tylko korzyści w postaci większego uczestnictwa tych osób w życiu społecznym, ale oznaczałaby wymierny zysk w postaci dodatkowych 12 mld zł rocznie dla Skarbu Państwa – twierdzą autorzy raportu.
Otyłość, depresja czy schizofrenia są chorobami. Słowo „wariat” jest obraźliwe, podobnie jak porównanie szczupłej osoby do „szkapy”. Agencja PR FleishmanHillard opublikowała drugą część poradnika „Jak mówić i pisać o grupach narażonych na dyskryminację?”. Publikację objęła patronatem Rada Języka Polskiego oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.
Stale gęstniejąca atmosfera homo- i transfobii, duża skala agresji, nasilająca się depresja i rozpowszechniające się nastroje samobójcze coraz silniej skłaniają osoby LGBT+ do rozważania planu opuszczenia Polski. Z wyników badania pt. Sytuacja społeczna osób LGBTA w Polsce w latach 2019-2020 wyłania się fatalny obraz realiów i perspektyw osób nieheteronormatywnych. Tegoroczny raport to już 6 edycja badania.
Polski Instytut Ekonomiczny przeprowadził pierwsze w Polsce badanie eksperymentalne dotyczące zjawiska ageizmu na rynku pracy. Potwierdziło ono obecność dyskryminacji ze względu na wiek kandydata do pracy.
Od „ableizmu” do „zakazu dyskryminacji” – tak w dużym skrócie można opisać „Pojęciownik równościowy” –…
Celem 3. edycji raportu „Kobiety w finansach” jest nie tylko analiza obecnej sytuacji na rynku pracy, ale także wyróżnienie czynników determinujących karierę kobiet.
Jak wynika z nowej publikacji IBS, młode osoby niepracujące i nieuczące się (tzw. NEET) rzadko rejestrują się w urzędach pracy, przez co nie mogą korzystać ze wsparcia tych instytucji.
Ukazał się nowy raport Edelmana poświęcony motywacjom stojącym za kształtem relacji na linii pracownicy-pracodawcy. Stwierdzono w nim, że zachętą do dłuższej i bardziej wytężonej pracy przestały być kwestie stricte finansowe. Coraz ważniejszą rolę odgrywają zaś wartości, którymi kieruje się dana firma.