15 polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu. Część II

15 polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu. Część II

Autorzy: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Natalia Ćwik (red.)

„15 polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu. Część II” to kolejna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu zawierająca case studies firm działających w Polsce, które wdrażają filozofię odpowiedzialnego biznesu do swoich strategii i działań operacyjnych. W odróżnieniu od publikacji z zakresu teorii CSR, celem tej jest zaprezentowanie doświadczeń przedsiębiorstw, które w praktyce realizują zasady odpowiedzialnego biznesu.

Pobierz publikację

Publikacja została stworzona z myślą o propagowaniu koncepcji CSR wśród różnych grup odbiorców, w tym w środowisku akademickim. „Wiemy, że część pierwsza naszej publikacji cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród studentów i studentek, jak i kadry akademickiej i jest nadal wykorzystywana podczas zajęć na wielu różnych uczelniach i kierunkach studiów w całym kraju. Liczymy, że następne przykłady działań firm staną się równie ciekawym materiałem dydaktycznym, pozwalającym na poznanie praktycznego wymiaru zrównoważonego rozwoju”, powiedziała Mirella Panek-Owsiańska, Prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Case book zawiera przykłady działań takich firm jak: Aviva, Cemex, Clifford Chance, Deloitte, Grupa Żywiec S.A., Grupa LOTOS, just-cause, Lafarge, Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy, METRO Group, Microsoft, Prologis, Servier, Skanska, Totalizator Sportowy.

Źródło: Informacja własna

Pliki do pobrania:

15 polskich_przykladow_CSR_II