Kim jesteśmy
Współpraca
Programy
Konkursy
Baza wiedzy
Zapraszamy do wysłuchania panelu dyskusyjnego „Sektor technologii wobec szans i ryzyk klimatycznych”, który odbył w ramach programu Chapter Zero Poland z dnia 20.06.2023
W debacie prowadzonej przez Pawła Oksanowicza wzięli udział:
Podczas panelu wiele uwagi poświęcono czynnikom uznawanym przez organizacje międzynarodowe za pryncypia niezbędne przy redukcji szkód klimatycznych. Marcin Petrykowski zaznaczył wagę decentralizacji, dekarbonizacji i digitalizacji, które powinny zostać wdrożone w ramach modelu biznesowego.
Jan Mizgajski poszerzył zbiór działań o demokratyzację danych, wskazując korzyści wynikające z automatyzacji i inteligentnej agregacji danych. Podzielił się obecnymi praktykami rynkowymi i zauważalnymi trendami. Noemi Malska uwzględniła w danym wątku postępującą transparentność na poziomie wewnętrznym, jak również zewnętrznym – np. w przypadku agencji ratingowych.
Kolejnym istotnym tematem poruszonym przez prelegentów była skala rozwiązań przedsiębiorstw typu climate-tech. Zwrócono uwagę na tendencje związane z ESG 2.0 (Regenerative business) odmieniające dotychczasowe polityki redukcji szkód na rzecz neutralności od początku funkcjonowania firmy. Mateusz Krawczyński zaznaczył rolę, jaką w tej kwestii odgrywają algorytmy decentralizujące i uspołeczniające handel i podzielił się przykładowymi projektami. Noemi Malska podkreśliła, że to istotny krok w kierunku stworzenia zielonego łańcucha dostawców.
Po pytaniach zadanych przez Pawła Oksanowicza, publiczność zaadresowała kolejne palące kwestie związane z ESG w kontekście działalności firm technologicznych. Tematy, nad którymi pochylono się w tej części rozmowy dotyczyły m.in. inteligentnych sieci energetycznych, emisji pośrednich oraz systemów ERP.
Panel odbył się w ramach ostatniego przed wakacjami spotkania Chapter Zero Poland kierowanego do członków i członkiń, zasiadających w radach nadzorczych i zarządach. Wydarzenie składało się z dwóch debat i wystąpienia eksperckiego.