Leroy Merlin

Misją Leroy Merlin na całym świecie jest przyczynianie się do polepszania warunków mieszkaniowych oraz komfortu życia mieszkańców. W myśl tej filozofii sklepy Leroy Merlin to miejsca, w których każdy znajdzie produkty i porady dopasowane do swoich potrzeb i oczekiwań, gdzie dzięki odpowiednio dobranym produktom może realizować swoje marzenia o profesjonalnie zbudowanym i gustownie urządzonym domu czy mieszkaniu. W naszej ofercie znajdują się produkty wysokiej jakości, spełniające wszystkie normy bezpieczeństwa i takie które przyczyniają się do oszczędzania zasobów naturalnych i ochrony środowiska.

Asortyment Leroy Merlin składa się z produktów i rozwiązań pomagających oszczędzać wodę, energię, chronić zdrowie i środowisko. Wśród takich produktów klienci mogą znaleźć całą gamę kranów z perlatorami, farb o niskiej zawartość LZO, oświetlenie energooszczędne, a także produkty budowlane pozwalające podnieść efektywność energetyczną budynków.

Także nasze sklepy są przyjazne środowisku: korzystamy z automatycznych wyłączników światła, bezdotykowych baterii, odzyskujemy wodę deszczową. W Leroy Merlin 87% odpadów jest segregowanych. Dodatkowo, testujemy nowoczesne rozwiązania, takie jak baterie słoneczne, elektrownie wiatrowe. Wszystkie nasze nowe sklepy wyposażamy w energooszczędne oświetlenie LED, które jest sukcesywnie montowane także w sklepach z dłuższą historią.

Na pierwszym miejscu firma stawia zadowolenie pracowników, klientów i dobre relacje z nimi. Działamy w myśl filozofii zrównoważonego rozwoju i z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Pracownicy Leroy Merlin nie pozostają obojętni na potrzeby naszych sąsiadów – czyli lokalnych społeczności. Od wielu lat w różnych sklepach organizowane są akcje społeczne mające na celu pomoc charytatywną, edukację najmłodszych czy propagowanie zachowań ekologicznych. Prowadzona jest ogólnopolska akcja „Dzieciaki Sadzeniaki” promująca wiedzę na temat sadzenia i pielęgnacji roślin wśród dzieci. W kilku naszych sklepach udostępniamy nawet stacje do ładowania samochodów elektrycznych, ogólnodostępne na naszych parkingach dla wszystkich okolicznych mieszkańców.

We wrześniu 2012 roku została powołana Fundacja Leroy Merlin Polska. Od tego czasu dwa razy do roku grupy wolontariuszy pomagają lokalnym społecznościom poprzez remontowanie pomieszczeń w domach dziecka, szkołach, przedszkolach i innych placówkach pożytku publicznego. Nasze inicjatywy zarażają do współpracy także innych: sąsiadów, lokalnych przedsiębiorców, klientów, którzy razem z nami tworzą bardziej przyjazne i użyteczne miejsca spotkań.

W 2013 roku został opublikowany Kodeks Etyki Leroy Merlin Polska. Zawarte w Kodeksie zasady etyczne wspierają pracowników Leroy Merlin w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji w relacjach ze współpracownikami, partnerami firmy i instytucjami. W marcu 2019 roku udostępniliśmy aktualizację Kodeksu, wzbogaconą o rozdział dotyczący polityki antykorupcyjnej.

Obecnie w Polsce działa 64 sklepów, które zapewniają wygodny i niezawodny dostęp do szerokiej gamy artykułów budowlanych i dekoracyjnych. Leroy Merlin gwarantuje korzystne ceny, wysokiej jakości asortyment oraz usługi dodatkowe (transport, montaż, usługi finansowe). Leroy Merlin to również internetowy sklep budowlano – dekoracyjny WWW.LEROYMERLIN.PL. Obok produktów, na stronach serwisu Leroy Merlin prezentowane są porady na temat budowy domów i dekoracji wnętrz, pielęgnacji ogrodów, nowatorskich rozwiązań w budownictwie oraz zdjęcia pokazujące ciekawe pomysły na urządzanie wnętrz i ogrodów.