KUKE

KUKE od 30 lat oferuje rozwiązania, które pomagają przedsiębiorcom bezpiecznie rozwijać biznes w kraju i na świecie. Jesteśmy kreatywni, szybko reagujemy na zmiany w otoczeniu i priorytetowo traktujemy interes klienta.

Jesteśmy ekspertem w dziedzinie ubezpieczania wymiany handlowej i jej finansowania. Nasze rozwiązania w postaci ubezpieczeń należności, gwarancji ubezpieczeniowych oraz faktoringu zapewniają aktualnie płynność i środki na rozwój kilku tysiącom przedsiębiorstw. Kreatywność, szybkie odpowiadanie na zmiany w otoczeniu i przede wszystkim priorytetowe traktowanie interesu klienta wpisane są w nasze DNA. Nie oferujemy jedynie rozwiązań, ale pomagamy klientom prowadzić ich biznes, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem z działania w kraju i na międzynarodowych rynkach. Zapewniamy również dostęp do instrumentów finansowych oferowanych przez instytucje zrzeszone w Grupie Polskiego Funduszu Rozwoju, której jesteśmy częścią.

Pełnimy rolę oficjalnej agencji ubezpieczeń kredytów eksportowych (export credit agency, ECA) i jako jedyni w Polsce oferujemy ubezpieczenia gwarantowane przez Skarb Państwa wspierające ekspansje krajowych eksporterów na świecie. KUKE aktualnie ubezpiecza transakcje sprzedaży na 120 rynkach – od Kanady po Indonezję i od Meksyku po Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Na bieżąco udoskonalamy ofertę rozwiązań wspierających eksport. W tym celu blisko współpracujemy z polskimi i zagranicznymi bankami zapewniającymi obsługę bieżącą i finansowanie działalności swoich klientów. Rozwiązania KUKE zachęcają banki do szerszego finansowania nie tylko kontraktów handlowych, ale także inwestycji w Polsce oraz poza jej granicami, a także transakcji przejęć podejmowanych przez ich klientów. Proponujemy instrumenty, które udostępnia swoim eksporterom i bankom finansującym zaledwie kilka krajów w Europie.

Więcej informacji na stronie https://kuke.com.pl/