Grupa VELUX

Historia firmy VELUX zaczęła się 75 lat temu od wizji jednego człowieka – Villuma Kann Rasmussena, inżyniera i wynalazcy okna do poddaszy. W 1965 roku sformułował on założenia Firmy Modelowej, rozumianej przez niego jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie, które nie tylko dostarcza produkty użyteczne dla otoczenia, ale także traktuje swoich klientów, dostawców, pracowników i udziałowców lepiej niż większość innych korporacji. Efektem tej wizji jest prospołeczny model biznesowy – właścicielami firmy w 90% są fundacje, zaś w 10% rodzina założyciela. Do dziś to mocny fundament, na którym opiera się działalność firmy VELUX.

Na świecie Grupa VELUX posiada obecnie swoje fabryki w 9 krajach, a przedstawicielstwa handlowe w blisko 40, w sumie zatrudnia 10,2 tys. osób. W Polsce, Grupa VELUX i spółki siostrzane są największym producentem i eksporterem okien w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi blisko 2 mld zł. Co stanowi blisko ¼ udziału polskiego eksportu okien. W czterech fabrykach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa zatrudnionych jest około 4300 osób. Grupa VELUX cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska.

Grupa VELUX jest obecna w Polsce od ponad 29 lat. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W ciągu ostatnich trzech lat (2016-2018) Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce 220 mln zł w modernizację i rozwój fabryk. W Polsce działają również FUNDACJE VELUX, które przekazały ponad 131 mln zł na wsparcie organizacji społecznych realizujących projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży oraz poprawie jakości kształcenia zawodowego.

Odpowiadając na potrzebę przyjaznych środowisku rozwiązań, które nie tylko będą optymalizowały wydajność energetyczną budynków, ale również uwzględnią zdrowie i samopoczucie ludzi, firma VELUX aktywnie promuje energooszczędne i zrównoważone budownictwo, a produkty VELUX z powodzeniem pozwalają realizować tą wizję.

Oferta firmy VELUX obejmuje szeroki asortyment okien dachowych, świetlików i okien do płaskiego dachu, a także również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, produkty izolacyjne oraz systemy zdalnego sterowania.