Fiat Chrysler Automobiles

Fiat Chrysler Automobiles to globalna grupa motoryzacyjna zajmująca się na całym świecie projektowaniem, inżynierią, produkcją, dystrybucją i sprzedażą samochodów, komponentów oraz systemów produkcji. Wśród naszych marek są: Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Fiat Professional, Jeep, Lancia, Ram, Maserati oraz Mopar zajmująca się sprzedażą części zamiennych i serwisowaniem pojazdów. W skład FCA wchodzą również takie spółki jak Comau (systemy produkcyjne), Magneti Marelli (komponenty) i Teksid (odlewnie żeliwa). FCA świadczy, za pośrednictwem spółek kontrolowanych lub partnerów finansowych, usługi handlu detalicznego i finansowe, a także usługi leasingu i wynajmu, które wspierają działalność motoryzacyjną Grupy lub są z nią powiązane. FCA jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod symbolem „FCAU” oraz na rynku Mercato Telematico Azionario, jako „FCA”.

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Polsce to nie tylko największy producent samochodów osobowych, lecz także jeden z najważniejszych w kraju inwestorów zagranicznych w branży przemysłowej. Grupa, w skład której wchodzi 16 polskich spółek, zatrudnia ponad 9 tys. osób.  Zakład FCA Poland w Tychach produkuje obecnie trzy ważne modele w gamie Grupy: Fiata 500, Lancię Ypsilon i Abartha 500. W 2018 roku z fabryki wyjechało ponad 260 tys. samochodów. Poprzez rozwiniętą sieć dealerów FCA Poland sprzedaje w Polsce także produkty takich marek jak Alfa Romeo, Fiat, Jeep, Lancia, Abarth i Fiat Professional.  Poza pełnym cyklem produkcyjnym samochodów osobowych Grupa FCA produkuje w Polsce także silniki diesla i benzynowe, komponenty samochodowe i odlewy żeliwne. Produkty te, sygnowane przez tak znanych producentów jak FCA Powertrain, Magneti Marelli i Teksid, przeznaczone są nie tylko dla marek FCA, lecz także dla innych producentów. Każda z 9 fabryk FCA w Polsce działa zgodnie z World Class Manufacturing, zintegrowaną metodologią zarządzania przedsiębiorstwem według najwyższych światowych standardów.

Grupa Fiat Chrysler Automobiles pragnie być firmą rzetelną i godną zaufania, a bycie liderem zobowiązuje ją do wzbogacania życia innych ludzi. Dla FCA to powołanie i przywilej. Zgodnie z tą zasadą Grupa FCA w Polsce angażuje się w działania na rzecz pracowników, działalność charytatywną, wydarzenia kulturalne i sportowe,  a także w inicjatywy mające na celu unowocześnienie polskiej gospodarki. Grupa FCA uczestniczy aktywnie zarówno w ogólnopolskich, jak i lokalnych projektach, wspierając miejscowe społeczności i inicjatywy miast, w których znajdują się zakłady i siedziby poszczególnych spółek.

Informacje od Partnera

5 sierpnia 2019

Fiat Chrysler głównym partnerem Festiwalu Dwa Brzegi

W dniach 27 lipca – 4 sierpnia 2019 w Kazimierzu Dolnym odbył się 13. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, podczas którego goście mogli obejrzeć filmy z całego świata. Głównym partnerem wydarzenia była Grupa FCA, która zapewniała transport gościom specjalnym Festiwalu oraz wspierała logistykę wydarzenia.

31 lipca 2019

Zakończyła się 15. edycja Formuły SAE Włochy

Zakończyła się 15. edycja Formuły SAE Włochy

23 lipca 2019

English Summary: “Responsible business in Poland 2018” Report

The report „Responsible Business in Poland. Good practices”, which is the largest CSR review in Poland has been published for the 17th time. In this year’s edition of the publication, there is an increase of 30 percent both in terms of the number of submitted practices and the number of companies.

Zobacz wszystkie wiadomości od Fiat Chrysler Automobiles »