ABC Czepczyński

ABC Czepczyński funkcjonuje na polskim rynku od 1997 roku. Firma świadczy usługi spedycji krajowej i międzynarodowej (organizacja przewozów, aranżacja przeładunków, doradztwo spedycyjne, przewozy dedykowane). Obsługuje ładunki całopojazdowe oraz drobnicowe w relacjach pomiędzy wszystkimi krajami Unii Europejskiej.

Społeczna odpowiedzialność biznesu w firmie ABC Czepczyński

Firma stara się być maksymalnie transparentna. Dokonuje wszelkich starań aby wpływ na interesariuszy był pozytywny, a relacje były oparte na jasnych zasadach. Istotna jest odpowiedzialność wobec pracowników, środowiska naturalnego, społeczności lokalnych i otoczenia biznesowego (partnerów, klientów, przewoźników, itp.). Wszystkie działania CSRowe zostały poddane ratingowi EcoVadis, wynikiem czego firma została odznaczona srebrnym medalem. Szczególną wagę firma ABC – Czepczyński koncentruje na zagadnieniach związanych z zaangażowaniem społecznym i edukacją. W związku z tym, powołana została fundacja Czepczyński Family Foundation, która realizuje realizuje szereg projektów i inicjatyw:

Projekty CSR’owe:

– ABC-Ekonomii – promowanie idei edukacji ekonomicznej dla najmłodszych

– ABC- Empatii – promowanie empatii do osób chorych i niepełnosprawnych (premiera: wiosna 2020)

– patronat nad klasami o profilu technik spedytor

– działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami – współpraca ze Stowarzyszeniem „Homini”

– promocja produktów regionalnych

– wspieranie inicjatyw lokalnych

– inicjatywy pracownicze

Więcej informacji na stronie http://cff.edu.pl

 

Informacje od Partnera

12 lutego 2020

ABC-Czepczyński o edukacji finansowej w #OdPOWIEDZialnie

W #OdPOWIEDZialnie kontynuowana jest kwestia edukacji finansowej realizowana przez podmioty biznesowe. Tym razem o podejściu do tego istotnego tematu oraz o dobrych praktykach opowiedziała firma ABC-Czepczyński.

2 stycznia 2020

Wzrost gospodarczy a zrównoważony rozwój. Trwają zgłoszenia dobrych praktyk CSR

Piąty i zarazem ostatni tekst z cyklu artykułów prezentujących SDGs w kontekście dobrych praktyk, dotyczy działań na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarki. Uwzględnienie jego różnych wymiarów, w tym m.in. infrastrukturalnego, informatycznego, energetycznego czy społecznego, zostało określone w założeniach Agendy 2030. Jeszcze…

12 listopada 2019

Henryk Wujec o roli dialogu

21 października odbyło się kolejne spotkanie członków Rady Odpowiedzialnego Przywództwa. Gospodynią wydarzenia była Bożena Leśniewska, Wiceprezes Zarządu Orange Polska, a gościem specjalnym był Henryk Wujec – działacz społeczny i opozycyjny.

Zobacz wszystkie wiadomości od ABC Czepczyński »