Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o CSR

Od 23 listopada do 23 grudnia br. uczniowie i uczennice szkół średnich oraz studenci/tki z całej Polski  będą mogli wziąć udział w I etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o CSR, organizowanym w ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu – programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Udział polega na rozwiązaniu w dn. 23.11-23.12 br. testu online, składającego się z 12 pytań zamkniętych. Dotyczą one zarówno teoretycznych, jak i praktycznych zagadnień związanych ze zrównoważonym rozwojem. Osoby, które poprawnie odpowiedzą na co najmniej 10 z 12 pytań, wezmą udział w II etapie, zaplanowanym na luty. Spośród najlepszych uczestników i uczestniczek II etapu zostaną wyłonieni finaliści_ki konkursu. Finał odbędzie się w kwietniu 2022 r. 

Udział w konkursie to okazja do sprawdzenia swojej wiedzy o zrównoważonym rozwoju, a także możliwość poznania inicjatyw CSR realizowanych przez firmy w Polsce. 

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o CSR w całości odbędzie się w formule online. Jego partnerem jest BNP Paribas Bank Polska S.A.

Życzymy powodzenia! 

 

Kto może wziąć udział w Konkursie CSR?

W Konkursie CSR może wziąć udział każdy/a student/ka dowolnego kierunku studiów I i II stopnia, uczeń/uczennica szkoły średniej  o dowolnym profilu, który/a nie ukończył/a 26 roku życia. Liczy się chęć do zdobywania wiedzy z zakresu CSR.

Jakie korzyści daje udział w Konkursie CSR?

Konkurs CSR mobilizuje do lepszego zrozumienia idei CSR. Dotyczy on zagadnień teoretycznych jak i praktycznych – daje możliwość poznania dobrych praktyk z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu największych firm w Polsce. Na uczestników II etapu Konkursu CSR czekają certyfikaty potwierdzające ich wynik i udział.

Z kolei na finalistów/ki czekają nagrody: sprzęt elektroniczny, vouchery, publikacje nt. CSR.

Harmonogram konkursu

I etap (23.11 – 23.12.2021)

Zawiera 12 pytań zamkniętych. Poprawne udzielenie odpowiedzi na 10 z nich gwarantuje przejście do II etapu. Informacja o dokładnej godzinie rozpoczęcia II etapu zostanie przekazana drogą elektroniczną.

II etap (luty 2022)

Zawiera 3 pytania otwarte. Uczestniczki i uczestnicy konkursu odpowiadają na pytania i przesyłają gotowe prace do Koordynatora LOB. Etap odbywa się w formie online. Do finału przechodzą osoby, które osiągnęły najwyższe wyniki w tym etapie

Finał – rozstrzygnięcie (kwiecień 2022)

Zadaniem finalistów/ek będzie przedstawienie przed Jury Konkursu CSR przygotowanej przez siebie prezentacji (10-15 minut) na jeden z czterech tematów, zaproponowanych przez opiekunów i organizatora. Czas na przygotowanie się do finału będzie wynosił blisko 3 tygodni.

Ligę Odpowiedzialnego Biznesu wspierają

Partner Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR: BNP Paribas Bank Polska S.A.

Opiekunowie ścieżek edukacyjnych: CCC,  Samsung Electronics Polska, Grupa Amica, Grupa ERGO Hestia

Patroni honorowi: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Finansów

Patroni medialni: BRID by na:Temat, BRIEF.PL, Gazeta.pl, IMM, PRoto, IREPSO, Odpowiedzialnybiznes.pl

Regulamin Konkursu:

Regulamin-Konkursu-CSR-2021

Pliki do pobrania:

Regulamin-Konkursu-CSR-2021