Kim jesteśmy
Współpraca
Programy
Konkursy
Baza wiedzy
Managing Partner, Mind Partners. Mariola jest Partnerem zarządzającym Mind Partners Specjalizuje się w budowaniu i wdrażaniu koncepcji zmian kultury organizacyjnej poprzez design thinking, filozofię, psychologię twórczości, coaching i mentoring. Pracuje i pracowała z najwyższą kadrą menadżerską takich firm jak Castorama, Irena Eris, Johnson&Johnson, Grupa Pracuj, GSK, HP, Leroy Merlin, Microsoft, Maersk, Oracle, Orange, Polkomtel, Raiffeisen Polbank, Saint Gobain, Sanofi-Aventis, Siemens. Reprezentuje w Polsce Profesora Davida Clutterbucka – wybitnego stratega z dziedziny HR. Obecnie w ramach rozwoju podjęła studia na Oxfordzie I Haute Ecole de Commerce – “International Program for Executives” w zakresie przywództwa i zmiany na poziomie indywidualnym, grupowym, zespołowym i systemowym. Zajmowała najwyższe stanowiska menadżerskie w TVP, Berthelsman Music Group, Young&Rubicam.
„EDUTAINER”, keynote speaker, szkoleniowiec, coach, przedsiębiorca. Prowadzi konferencje, wykłady i warsztaty w USA i Europie (m.in. dla Metlife czy Adidas; Wharton Business School, Columbia, Yale; czy dla trenerów korporacyjnych w ramach Association for Talent Development w USA). Z pasją aplikuje najnowsze odkrycia psychologii i nauki o mózgu człowieka w biznesie prezentując swoją autorską koncepcję życia i pracy wyrażoną w jednym słowie “ENERGICZNIEJ”. Podczas swoich warsztatów pokazuje uczestnikom jak budować energię (zarówno własną jak i ich zespołów) oraz jak wzmacniać odporność aby radzić sobie z wyzwaniami zawodowymi i życiowymi. Pomaga firmom, organizacjom i ludziom w pełni wykorzystać możliwości rozwoju.
Dyrektorka ds. rozwoju biznesu / pełnomocnik ds. zarządzania różnorodnością, Siemens Polska. Pracę zawodową rozpoczynała w koncernie chemiczno-farmaceutycznym Bayer. Od 2012 roku Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Siemens Sp. z o.o. oraz Pełnomocnik Zarządu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Różnorodności. W trakcie swojej kariery zawodowej zaangażowana w szereg projektów dotyczących fuzji i przejęć, change management’u oraz restrukturyzacji w kraju i zagranicą (Finlandia, Rosja, Czechy, Zjednoczone Emiraty Arabskie). Ceni i wspiera współpracę wśród pracowników wewnątrz firmy jak i partnerów zewnętrznych. Owocem bliskiej współpracy jest m.in. Raport o kobietach w branży technologicznej, który został opracowany wraz z Fundacja Edukacyjną perspektywy. Prywatnie pasjonatka podróży i sportów.
Od 16 lat dziennikarz radiowej „Trójki”. Zajmujący się sprawami politycznymi, społecznymi i kulturalnymi. Z wykształcenia prawnik. Żonaty. Szczęśliwy tata czterolatki i ośmiolatka. Wymyślił, przygotowuje i prowadzi w „Trójce” codzienny cykl audycji dla rodziców zatytułowany „Projekt Tata”, dotykający wszelkich praktycznych stron rodzicielstwa. Prywatnie badający różne aspekty komunikacji z dziećmi w internetowym projekcie o nazwie „Odklejki”.
Trener, coach, pasjonujący się programami zmieniającymi na lepsze kawałek rzeczywistości. Zajmował się psychoterapią, socjoterapią, uruchamiał autorskie i nieco zwariowane szkoły, animował ogólnopolskie projekty społeczne. Od wielu lat pracuje też na rzecz biznesu – wspiera budowanie kultury organizacyjnej w dużych korporacjach, jak i małych firmach rodzinnych. O sobie mówi, że jest „teoretyzującym praktykiem. Przede wszystkim praktykiem, czyli osobą, która skoncentrowana jest na działaniu. Działanie zaś jest nieuchronnie związane z próbą zrozumienia świata, w którym się działa”. Uważa, że „żyjemy w nie-bywałym momencie dziejów ludzkości. W przełomie cywilizacyjnym, który tworzy niesamowite możliwości i równie wielkie zagrożenia. Im lepiej go zrozumiemy, tym lepiej wykorzystamy szanse i ochronimy się przed zagrożeniami. Jedne i drugie warto definiować jako wyzwania. Osobiste (jak żyć, jakie podejmować wybory, jak budować rodzinę i najbliższe otocznie), profesjonalne (jak zarządzać sobą, firmą, w jaki sposób angażować się społecznie), ale też wyzwania szersze – narodowe, europejskie, a w końcu światowe (jak sprostać wyzwaniom globalizacji, eksplozji wiedzy, gospodarce opartej na innowacyjności etc).”
Jerzy Kalinowski jest obecnie doradcą zarządu KPMG w Polsce. Wcześniej jako partner w KPMG odpowiadał za usługi doradcze dla sektora nowych technologii, mediów i telekomunikacji w Polsce i w regionie CEE. Zajmował się również doradztwem strategicznym i operacyjnym, zarządzaniem klientami, programami cyfrowej transformacji biznesowej, oraz strategią i zarządzaniem innowacjami. Przed KPMG Jerzy zajmował stanowiska kierownicze (prezes zarządu, członek rady nadzorczej) w różnych spółkach z branży nowych technologii i telekomunikacji. Jego doświadczenie obejmuje też utworzenie i zarządzanie funduszem venture capital inwestującym w cyfrowe startupy.
Neurologopeda i tyflopedagog, absolwentka Logopedii ze specjalnością neurologopedia na Uniwersytecie Gdańskim, aktywna zawodowo oraz studentka ostatniego roku Psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Od 2012 roku neurologopeda w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni. Pracuje tam z osobami po udarach mózgu, z afazją i po usunięciu krtani. Aktywna w różnego rodzaju wolontariatach na rzecz osób z niepełnosprawnością. Współpracowała jako wolontariuszka z Fundacją Między Słowami na rzecz osób z zaburzeniami komunikacji językowej, Fundacją Podróże bez Granic, Fundacją Centrum Współpracy Młodzieży, Fundacją IRSE oraz z Fundacją Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych Integralia.
Paweł Konieczny zdobywał pierwsze doświadczenia zawodowe w firmie Regilait. Do L’Oréal dołączył w 1992 roku – pierwszym roku działalności firmy w Polsce. Po 6 latach pełnienia różnych funkcji w ramach struktury działu sprzedaży, otrzymał awans na stanowisko Dyrektora Personalnego L’Oréal Polska. Do jego zadań należało stworzenie od podstaw działu i odpowiedniej strategii personalnej polskiego oddziału firmy. Sukcesy, jakie osiągnął na tym polu, w połączeniu z bogatym doświadczeniem w pracy dla L’Oréal oraz rozległą wiedzą z dziedziny zarządzania zasobami ludzkimi sprawiły, że w 2008 roku objął funkcję Dyrektora Działu Personalnego Działu Produktów Szerokiej Dystrybucji L’Oréal w Europie. Kolejne 8 lat swojego zawodowego życia spędził w Paryżu. W 2013 roku został mianowany Dyrektorem Działu Personalnego L’Oréal na kraje Europy Wschodniej. Następne trzy lata poświęcił rozwijaniu strategii L’Oréal w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi we współpracy z dyrektorami personalnymi w poszczególnych krajach regionu, skupiając się na programach rozwoju talentów, implementowaniu nowych narzędzi i usprawnianiu polityki personalnej. Pod koniec 2016 roku, po 8 latach, powrócił do Polski, aby objąć nowo utworzone stanowisko Dyrektora Personalnego L’Oréal Polska i Kraje Bałtyckie.
Psycholożka, coach, psychoterapeutka, trenerka, superwizorka coachingu i psychoterapii; autorka metod treningowych i warsztatowych, programów rozwojowych, strategii rozwoju zawodowego i strategii outplacement; współtwórczyni Fundacji Miejsce Kobiet, prezeska zarządu. Współprowadzi Szkołę Psychologii Procesu – program szkoleniowy dla psychoterapeutów. Autorka programów rozwojowych dla kobiet. W nieustającej podróży wewnętrznej, z radością towarzyszy kobietom w budowaniu dobrego dla nich miejsca w świecie, w odnajdowaniu ścieżki serca i łączeniu wrażliwości z mocą. Prowadzi liczne warsztaty i szkolenia dla kobiet, według autorskich metod. Superwizuje coachów, programy szkoleniowe i zespoły. W wolnych chwilach godzinami spaceruje w ciszy, z psem. Lub też uprawia „dolce far niente” wśród najbliższych.
Prawnik, doktoryzował się w dziedzinie praw człowieka w Instytucie Prawa Międzynarodowego WPiA UW. Obecnie pracownik Wydziału Mediów i Komunikacji, London School of Economics i Research Fellow w Centre for Internet & Human Rights, na Uniwersytecie Vadrina. Interesuje się oddziaływaniem nowych technologii na współczesne państwo i prawa człowieka. Obecnie prowadzi projekt badawczy dotyczący wpływu systemów opartych na przetwarzaniu danych na grupy marginalizowane społecznie i zasadę równego traktowania.
Propagatorka różnorodności w miejscu pracy i poza nim. Jako sojuszniczka osób LGBT i aktywna członkini RBS Rainbow Network, wspiera komitet sieci w zakresie komunikacji. W swojej organizacji jest również odpowiedzialna za wolontariat pracowniczy oraz działania na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu.
Specjalista ds. integracji społecznej i zawodowej, psycholog, trener, terapeuta. Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz psychologię na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS WZ w Sopocie. Jest certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień oraz TSR I°. Obecnie w procesie certyfikacji z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej. Posiada ponad 12-letnie doświadczenie w pracy z osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnością. Pracując w Fundacji Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych Integralia w Sopocie od 7 lat prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu umiejętności miękkich oraz komunikacji i savoir vivre’u wobec osób z niepełnosprawnością. Posiada bogate doświadczenie w pracy z różnymi grupami – urzędnicy, nauczyciele, partnerzy biznesowi oraz dzieci i młodzież (również „trudna”).
Magister socjologii oraz stosunków międzynarodowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w zakresie tematyki migracji i integracji. Od 2004 roku pracuje w Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji realizując projekty dotyczące zarządzania migracjami i wspierania instytucji w tym zakresie. Jest koordynatorką Krajowej Platformy Współpracy na rzecz Integracji . Obecnie odpowiedzialna jest również za współpracę IOM z sektorem biznesu w Polsce. Na co dzień udziela przedsiębiorcom i migrantom eksperckich konsultacji w zakresie zatrudniania cudzoziemców w Polsce.
Prezeska Zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, socjolog. Pracowała kolejno w biurze projektowym i instytucie resortowym budownictwa następnie w Instytucie Psychologii PAN. W okresie „Solidarności” była mediatorem, Komisja Mediacji Regionu Mazowsze NSZZ “Solidarność”. Od 1982 r. członek Komitetu Helsińskiego w Polsce i współautorka części jego raportów. W 1989 współzałożycielka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Od 2008 Prezes Zarządu HFPC.
Od 2016 roku prowadzi w swojej firmie pracowniczą sieć tęczową RBS Rainbow Network, która zrzesza osoby LGBT+ oraz ich sojuszników i sojuszniczki. Jej działania skupiają się wokół budowania świadomości pracowników i inkluzyjności osób LGBT w miejscu pracy. Jest zeszłoroczną laureatką nagrody Ludzie, którzy zmieniają biznes przyznaną jej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w kategorii Różnorodność.
Zastępca dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie
Pracuje jako profesjonalny analityk trendów, w obszarze szeroko rozumianych innowacji, designu i biznesu. Jej badania skoncentrowane są na wyszukiwaniu wzajemnego przenikania się branż i biznesów. Ta inna perspektywa spojrzenia to dla marki czy przedsiębiorstwa duża szansa oraz wartość dodaną w procesie budowy scenariuszy przyszłości, strategii rozwoju, nowych modeli biznesowych czy nowych rozwiązań w sferze produktów i usług.
Urodzona w Polsce, od 26 lat mieszka w Holandii. Ma 20 lat kariery zawodowej m.in. w Philips Design i w studiu projektowym VanBerlo. Od 2007 roku jest właścicielką 360Inspiration. Od 2003 roku jest w organizacji Dutch Design Week w Eindhoven. Jest wykładowcą na Uniwersytecie TU/e w Eindhoven i na Parsons School of Design w Nowym Jorku. Jest współzałożycielką School of Form (SOF) w Poznaniu.
Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich. Doktorka nauk prawnych, radczyni prawna, legislatorka. Współzałożycielka Fundacji Klinika Rządzenia. Od 1999 r. zaangażowana w działania na rzecz praw człowieka. Stypendystka Legal Fellowship Program i uczestniczka zajęć International Women’s Human Rights Clinic, City University of New York (2000). W latach 2002-2005 prawniczka w Sekretariacie Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, gdzie uczestniczyła w pracach nad rządowym projektem pierwszej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
Członek Zarządu Banku Zachodniego WBK zarządzający Pionem Partnerstwa Biznesowego. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w bankowości zarówno w obszarze biznesowym, jak i w obszarze związanym z zarządzaniem zasobami ludzkimi.
Od 2005 roku związana z Bankiem Zachodnim WBK, pełniąc funkcje Kierownika Zespołu w Departamencie CRM i Wsparcia Sprzedaży. W 2012 r. objęła stanowisko Dyrektora ds. Spójności Modelu Biznesowego Bankowości Detalicznej, a następnie od 2013 r. Dyrektora Departamentu Wynagrodzeń i w kolejnym kroku Dyrektora Obszaru Zarządzania Efektywnością Organizacyjną. W okresie od kwietnia 2016 r. do końca marca 2017 r. pełniła funkcję Dyrektora Pionu HR w PKO BP. Jej kompetencje oprócz planowania strategicznego obejmują szeroki zakres umiejętności z zakresu rozwoju modelu zarządzania zasobami ludzkimi oraz transformacji kultury organizacyjnej.
Jest absolwentką Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła również studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Akademii L. Koźmińskiego. Ponadto, uczestniczyła w szeregu profesjonalnych szkoleń w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, coachingu, planowania strategicznego, zarządzania finansowego i psychologii w biznesie, w tym „Development of managerial skills” w Nottingham Trent University i „Advance Leadership Programme” w ICAN Institute, Harvard Business Review.
Wieloletnia dyrektorka działu komunikacji korporacyjnej firmy Henkel w Polsce i krajach bałtyckich, pełnomocniczka zarządu ds. odpowiedzialności społecznej oraz Ambasadorkam Różnorodności w polskim oddziale firmy. Do jej obowiązków należy kreowanie i wdrażanie strategii komunikacji i CSR dla Henkla. W polskim oddziale firmy realizuje także programy networkingu i wspierania karier kobiet menedżerek oraz programy mentoringowe. Jest inicjatorką i współorganizatorką corocznego wydarzenia branżowego Kongres Różnorodności oraz programu społecznego adresowanego do kobiet „W drodze do pracy”. Aktywnie propaguje ideę odpowiedzialności społecznej biznesu biorąc udział jako gość i panelistka w wielu wydarzeniach z zakresu CSR. W 2017 r. otrzymała prestiżową nagrodę FOB „Ludzie, którzy zmieniają biznes” w kategorii „Różnorodność”.
Dyrektor generalna, członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu W Forum Odpowiedzialnego Biznesu na stanowisku Dyrektorki Generalnej od października 2014 roku, od sierpnia 2015 roku łączy je z pracą w Zarządzie dotyczącą strategicznego rozwoju organizacji, a od końca 2015 roku odpowiada także za koordynację polskiej Karty Różnorodności i współpracę z Platformą Diversity Charters przy Komisji Europejskiej. Ekspertka w zakresie komunikacji i CSR, coach ICC. Doświadczenie zawodowe zdobywała w dużych grupach kapitałowych, w branży finansowo-ubezpieczeniowej oraz w sektorze energetycznym m.in. jako menedżerka/dyrektorka ds. komunikacji korporacyjnej, pełnomocniczka Zarządu ds. Strategii Zrównoważonego Rozwoju i Odpowiedzialnego Biznesu, szefowa zespołu dialogu ze społecznościami lokalnymi.
Doktor habilitowana nauk ekonomicznych, adiunkt na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz dyrektor zarządzająca DELab UW, ośrodka naukowego zajmującego się badaniami w zakresie cyfryzacji gospodarki i społeczeństwa. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół gospodarki cyfrowej i międzynarodowej, Jednolitego Rynku Cyfrowego, integracji gospodarczej i regionalizmu. Autorka i współautorka kilkudziesięciu publikacji w krajowych i międzynarodowych pismach specjalistycznych, a także wielu książek i podręczników akademickich. Członkini Readie, międzynarodowego ośrodka naukowego zrzeszającego badaczy gospodarki cyfrowej.
Szkoleniowiec, mentor, ekspert w zarządzaniu potencjałem ludzkim. Były partner firm konsultingowych Arthur Andersen i EY czy dyrektor HR Grupy Orlen. Współpracowała m.in. z Uniwersytetem Warszawskim. Ekspert od spraw zasobów ludzkich z ponad dwudziestoletnią praktyką w tym zawodzie. Rozwijała i wdrażała rozwiązania i programy z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Częstochowy ds. Równych Szans, Rzeczniczka Praw Pracowników, mediatorka i trenerka grupowa. W Urzędzie Miasta Częstochowy zajmuję się współpracą z mieszkańcami w zakresie realizacji budżetu obywatelskiego oraz tworzeniem i wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej.
Dziennikarka, prezenterka. W TVN24 prowadzi program Polska i Świat. Współpracuje z Dzień Dobry TVN, prezentując najważniejsze informacje z kraju i ze świata. Od ponad roku pisze do tygodnika Polityka. Angażując się w tematy społeczne opisuje m.in. kwestie nierówności, dyskryminacji, sytuacje kobiet w Polsce. Jej najnowszym dzieckiem jest KOBIETNIK w magazynie TVN24.pl. Rozmawia tam z nietuzinkowymi kobietami, charyzmatycznymi wizjonerkami, które mają siłę i odwagę mierzyć wysoko i zmieniać świat.