O programie

Cztery ścieżki edukacyjne

Program Ambasadorów CSR oparty jest na ścieżkach edukacyjnych, których opiekunami są firmy – partnerzy strategiczni Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 18. edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu składa się z czterech ścieżek edukacyjnych:

  • Zarządzanie w obszarze ESG  (opiekun ścieżki: CCC) 27-28 listopada, Warszawa
  • Komunikacja CSR  (opiekun ścieżki: Samsung Electronics Polska) 15-16 stycznia, online
  • Zarządzanie różnorodnością  (opiekun ścieżki: Grupa Amica ) 5-6 marca, online
  • Zrównoważony rozwój w praktyce (opiekun ścieżki: Grupa ERGO Hestia) 2-3 kwietnia, Sopot

Formuła programu

W ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu ambasadorzy CSR uczestniczą w weekendowych spotkaniach i warsztatach z wiodącymi specjalist(k)ami CSR w Polsce, a także opracowują konkretne projekty z obszaru ESG. Program nastawiony jest na praktyczne podejście do edukacji. Osoby, które zakwalifikują się do LOB, stoją przed szansą zdobycia konkretnych i przydatnych na rynku pracy umiejętności, związanych nie tylko z CSR-em. W programie przewidziano zajęcia poświęcone także tematom takim jak: sztuka  autoprezentacji, zarządzanie projektami czy prowadzenie szkoleń i warsztatów.

Podczas warsztatów studentki i studenci będą czerpać wiedzę od osób, które na co dzień odpowiadają za działania CSR w firmach. Udział w LOB to także okazja, by poznać najważniejsze trendy zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu. Na najaktywniejszych uczestników  czeka możliwość odbycia płatnego stażu w jednej z firm-opiekunów programu.

Jak wynika z badania Alumnów LOB, przeprowadzonego w ubiegłym roku, trzech na czterech absolwentów/ek programu wykorzystuje wiedzę i umiejętności zdobyte dzięki ramach LOB w swojej codziennej pracy.